ROAD to MILAN2022

Homme jälle: grande finale vol 7

Imelised Itaalia ööd: kolmas lisaaeg viis finaali seitsmendasse mängu

25.06.2015

Itaalia Lega A finaalseeria kuues mäng lõppes alles kolmanda lisaajaga... Banco di Sardegna Sassari võitis Reggio Emilia Grissin Boni 55 minuti puhta mänguaja järel 115:108 ning reedel toimub Reggio Emilias otsustav seitsmes finaalkohtumine.

Nii mõnelgi koondislasel (Itaalia, Poola, Läti, Leedu jne) jääb suvepuhkus päris lühikeseks, sest kui Itaalias kuld jagatud, hakkavad koondised juuli teisel nädalal hiljemalt kogunema. Tuleb kaasa tunda. Finaalseeria Itaalias on pakkunud lusti, närvikõdi ja emotsioone kogu raha eest, fännide närvirakke on jooksnud kõvasti liiva.

Täna kulutati paremuse selgitamiseks, nagu öeldud, kolm lisaaega (olgu lisatud, et ka poolaeg oli viigis 43:43). Normaalaja viimase korvi tõi Achille Polonara (R.Emilia) 40 sekundit enne lõppu. Esimesel lisaajal oli kodumeeskond Sassari veel 50 sekundit enne lõppu 85:90 taga, kuid David Logani kolmene ja Jerome Dysoni korv viisid mängu teisele lisaajale.

Seal läks Sassari kolmanda minuti lõpuks ette 97:92, kuid R.Emilia tuli vabavisetst järgi. Amadeo Della Valle viis joonelt külalised pool minutit enne lõppu ette 98:97 ent ka Sassari teenis vabavisked – siinpool tabas aga Dyson kahest ühe. Taas viik.

Kolmas lisaaeg. Mängu otsustajaks said kaks nelja veaga meest – Logan ja Dyson, kes viskasid viimasel viiel minutil vastavalt 7 ja 8 punkti. Enam Reggianal jaksu polnud, põhimehed Polonara, Cinciarini, Della Valle jt ei suutnud tabada. Rimantas Kaukenas oli viie veaga välja langenud teisel lisaajal.

Sassari oli lauas parem 46-42, korvisöödud 21-23. Kahepunktivisked Sassarile 65 vs 49 %, kolmesed R.Emiliale 41 vs 29 % ning vv niisamuti R.Emiliale 83 vs 69 %.

Avapoolajal üsna varjus olnud Logan tõi võitjaile lõpuks 50 minutiga 23 punkti, Jerome Dyson kogus 26+7+9, esimesel lisaajal vigadega välja langenud Shane Lawal 25+16 lp, Rakim Sanders 18+8+3 ja Jeff Brooks 11+5 lp.

Reggio Emilia poolel: Amadeo Della Valle (pildil) 25 p (3p 9/6), Rimantas Kaukenas 20, Riccardo Cervi 12+4+3, Andrea Cinciarini 48 minutiga 12+6+8 ning Achille Polonara 10+7 lp.

*       *       *

Seitsmes finaalkohtumine on kavas niisiis reedel kell 21.45, asukoht Reggio Emilia PalaBigi vaid 3500 pealtvaatajat mahutav koduhall.

Kumbki kahest finaali jõudnud linnast - Sassari ja Reggio Emilia, ei mahu Itaalias rahvaarvult isegi 40 suurema hulka. Reggio Emilias on elanikke ca 163 000 ning Sassari, mis on Sardiinia suuruselt teine linn - ca 124 000.