Ana Dabovic, Serbia võtmemängija

Naiste EM: Serbia ja Valgevene poolfinaalis

25.06.2015

Naiste EMil Ungaris selgusid kaks esimest poolfinalisti. Serbia alistas mõneti üllatuslikult Türgi ning Valgevene lülitas dramaatilises heitluses konkurentsist Leedu.

Neljapäeval kohtuvad ülejäänud veerandfinaalides Hispaania-Montenegro ja Prantsusmaa-Venemaa. Mõlemat kohtumist, vastavalt algusega kell 19 ja 21.30, näitab ka Viasatsport Baltic.

Serbia, kes vahegrupi viimases mängus tunnistas Leedu paremust, alistas Budapestis peetud veerandfinaalis niisiis Türgi 75:63 (28:27). Murranguliseks osutus kolmas veerand, kus Serbia ekspressrongina riietusruumist tulles tegi 14:2 spurdi ning võitis veerandi 26:11. Kokkuvõtet vaata SIIT.

Türgi tabas paremini – 53 vs 39 %, kuid Serbia oli lauas üle 36-27. Serbia vaieldamatuks liidriks oli Ana Dabovic 31 punktiga, Jelena Milovanovic lisas 15+5+3; teisel pool tõi Lara Sanders Türgile 25+10lp ja Nevriye Yilmaz 11+5 lp.

Nii revanšeeris Serbia mulluse MMi veerandfinaali ning 2013 a EMi pronksimatši kaotused. Kindlasti magus võit.

*       *       *

Teises mängus alustas Valgevene Leedu vastu suurepäraselt, võites poolaja 33:19 (teisel veerandil spurt 10:0). Kuid nii nagu Leedu oli taga pikalt taga otsustavas vahegrupimängus Serbia vastu ja tuli sellest välja, roomati ka täna vaikselt rongi alt välja. Kolmanda veerandi lõpuks oli Leedu kaotusseis 43:51 ning nad võtsid lõpuminutite eel veel järele – ometi, päris punkt-punktini lõunanaabrid ei jõudnud.

Valgevenele teenitud võit 68:66. Hoolimata sellest, et Leedu tabas veidi paremini – 45 vs 42 %, oli lauas napilt parem 40-39, kuid korvisöödud 13-10 Valgevenele ning pallikaotusi neil 11 Leedu 16 vastu. Valgevene tegi oma elu keeruliseks eeskätt sellega, et Leedul lasti kaugelt tabada seitse viset (32 %), tabades ise 17st vaid ühe kolmese.

Anastassia Veramejenka tõi 15+9 lp, Tatjana Lihtarovitš 14 p, Lindsey Harding (pildil) 12+8+6 ja mitmeid väga olulisi korve sepistanud Maria Papova 10 p.

Leedu poolel: Kamile Nacickaite 21 p ning Monika Grylauskyte 13 p. Seljahäda tõttu mängis vaid 10 minutit Leedu edurivi tugitala Gintare Petronyte (4 p).

Valgevene on heas hoos, nende trumbiks on võistkondlik mäng. Poolfinaalipääsuga püsib nende sihikul ilusti ka Rio EM-koht. Serbia ja Valgevene kohtuvad homme kell 19 esimeses poolfinaalis.