Kamile Nacickaite, Leedu

Naiste EM: Leedu tuli vahegrupis teiseks!

22.06.2015

Naiste EMil Ungaris võitis Leedu naiskond viimases vahegrupimängus lõpusekundite thrilleris Serbiat 73:72 ning tagas endale sellega vahegrupi teise koha. Kaotus tähendanuks Leedule aga viiendaks jäämist ja kojusõitu...

Tänasega jäid pidada vaid F-vahegrupi viimased kolm kohtumist. Lahtine oli järjestus kohtadele 2.-5. Hispaanial oli liidrina neli võitu, Venemaal kolm, Leedul ja Serbial kaks, Slovakkial üks ning Horvaatial null.

Päeva esimeses mängus võitis Slovakkia Horvaatiat kindlalt 84:62 (47:25) ning jäi lootma, et Serbia võidaks Leedut, sest omavahelises alagrupikohtumises oli Slovakkia Leedut võitnud 85:79. Slovakkia võidumängus tõi Barbora Balintova 29+4+6 ja Kristi Toliver 23+7rs, Horvaatia poolel Iva Sliskovic 16+9+4.

Teises kohtumises juhtis Hispaania Venemaa vastu korraks ka 21 punktiga ent võitis lõpuks 66:57 (38:21). Tabavus 45 vs 35 %, laud 38-32. Alba Torrens tõi 24+5rs, Laura Nicholls 8+13lp; Maria Vadejeva kaotajaile 15+6lp. Nii oli kindel Hispaania esikoht, kuid Venemaa pidi oma kohta jääma ootama Leedu-Serbia mängust (meenutagem, et Leedu võitis vahegrupis Venemaad 78:74).

Serbia alustas Leedu vastu suurepäraselt, tabades avaveerandil 19st viskest 13 – seis 32:17. Teisel veerandil sai Leedu kaitse paika ning tasapisi (kuigi mitte veel väga õlitatult) hakkas kulgema ka rünnak. Leedu võitis veerandi 20:8 ning Santa Okockyte lõpetas sõgeda viskega keskjoonelt poolajaseisuks 37:40. Mäng oli sisuliselt nullis.

Leedu küll alustas kolmandat veerandit 6:0 spurdiga, kuid Serbia kogus ennast ning kaitse agressiivsuse ning suuresti üks-üks lahenduste pealt rünnakul läksid nad taas veerandi lõpuks ette 54:52. Vähem kui seitse minutit enne lõppu juhtis samuti Serbia 63:59, kuid Gabriele Gutkauskaite kaks korvi tõid tabloole viigi – 63:63.

1.04 enne lõppu tabas Kamile Nacickaite äärelt kolmese Leedu eduks 71:67. Lõpp ometigi läks libedaks... 20 sekundit enne lõppu Nacickaite tabas vabavisetest 73:70, kuid Serbia tuli vabavisetest omakorda kannule 73:72. 17 sekundit ja pall Leedule, kuid Nacikaite suruti nurka ja Leedule pallikaotus...

14,6 sekundit, pall Serbial. Aeglaselt tuldi üle, mängiti Jelena Milovanovicile, kes küünitas viskama kolmelt meetrilt ühe käega, ja napilt mööda.... Lahtine pall veeres küljeauti ning aeg sai otsa. Leedulaste rõõmupidu võis alata. Kõik või mitte midagi...? Saadi kõik.

Statistilised näitajad olid imetlusväärsed: kahesed Serbiale 45 vs 44 %, kolmesed 40 vs 40 % (mõl 22/9), vv 90 vs 69 % Leedu kasuks. Laud 37-36 Leedule, korvisöödud 19-19, pallikaotused 17-17, vaheltlõiked 7-7.

Serbiale tõi Jelena Milovanovic 14 p, Sonja Petrovic 12+10 lp, Ana Dabovic 12+6rs; Leedu poolel tõi Kamile Nacickaite 21+3+3, Gintare Petronyte 14+9 lp, Santa Okockyte 9+3+9.

***

F-vahegrupi järjestuseks kujunes seega: 1. Hispaania 5, 2. Leedu 3, 3. Venemaa 3, 4. Serbia 2, 5. Slovakkia 2, 6. Horvaatia 0.

Veerandfinaalides kohtuvad: kolmapäeval Türgi-Serbia ning Leedu-Valgevene, neljapäeval Prantsusmaa-Venemaa ning Hispaania-Montenegro.

E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
E 15.11.2021 11:00 Naiste ja tüdrukute liigade klubide esindajate koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
T 23.11.2021 10:00 Meistriliiga nõukogu
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine