Nevriye Yilmaz tagas Türgile vahegrupivõidu

Naiste EM. Täna selguvad veerandfinaalpaarid (VS Baltic)

22.06.2015

Naiste EMil Ungaris selguvad pärast tänaseid viimaseid vahegrupimänge F-grupis veerandfinaalpaarid. Õhtused mängud pakuvad tublisti põnevust, sest vastamisi on alagrupi tipus Hispaania-Venemaa ning edasipääsu eest võitlevad Serbia-Leedu.

EM, mis jäänud alates vahegruppidest vaid Ungari pinnale, hakkab jõudma kõige põnevamasse finaali. Jaanipäeval 24. juunil peetakse juba kaks esimest veerandfinaali, 25. juunil kaks järelejäänud kohtumist. Euroopa meister selgub 28. juunil.

Eile peeti viimased mängud E-vahegrupis. Kreeka alistas küll veenvalt Montenegro, kuid pidanuks võitma veel kaks silma suurema vahega, et edasi saada. Prantsusmaa võit Valgene üle kindlustas tõiga, et Montenegro vaatamata kaotusele playoffi pääses.

E-vahegrupp

Montenegro-Kreeka 63:76 (27:48). Kreeka, nagu öeldud, vajas 15-punktilist võitu. Montenegro mängis taas ilma oma kaanetüdruku ja liidri Jelena Dubljevicita, kes siiski ilmselt playoffis saab osaleda. Laud kuulus küll Montenegrole 44-35, kuid pallikaotusi tegid nad 17 Kreeka 9 vastu.

Iva Perovanovic tõi kaotajaile 15+10+5, Zoi Dimitrakou oma koondisekarjääri suurimas mängus 29+6+3. Artemis Spanou lisas 13+8+4.

Türgi alistas Tšehhi 59:48 (26:25). Tšehhil oli teoreetiline lootus edasipääsule, kuid pärast Türgi 10:0 spurti kolmanda veerandi alguses said nad sellest võimalusest vabaks. Türgi tabas paremini – 41 vs 32 %. Meenutagem, et veel viis aastat tagasi mängis Tšehhi naiste kuldne põlvkond MMil USA-ga finaalis...

Nevriye Yilmac tõi Türgile 23+8lp, Lara Sanders 12+6lp, teisel pool oli edukaim Michaela Stejskalova 12 p.

Prantsusmaa võitis Valgevenet 64:58 (40:29). Les Bleus’ juhtis teisel veerandil korraks juba 34:18, kuid valgevene naised tulid neljandal veerandil, kui Sandrine Gruda’t hoiti väljakult nulli peal, järele 56:59. Ometi, Gaelle Skrela kaugvise tagas prantslannadele seejärel turvalise edumaa. Prantsusmaa võitis laua 43-31 ning korvisöödud 18-11.

Isabelle Yakoubou tõi 14+12lp, Sandrine Gruda 10+5lp, Valgevenele Jelena Levtšanka 16+9lp.

Vahegrupi lõppseis: 1. Türgi 4-1, 2. Prantsusmaa 4-1, 3. Valgevene 2-3, 4. Montenegro 2-3, 5. Kreeka 2-3, 6. Tšehhi 1-4.

*       *       *

F-vahegrupis selgub lõplik paremusrida täna. Seis enne seda: 1. Hispaania 4-0, 2. Venemaa 3-1, 3. Leedu 2-2, 4. Serbia 2-2, 5. Slovakkia 1-3, 6. Horvaatia 0-4.

Täna kohtuvad kell 16.30 Slovakkia-Horvaatia, kell 18.55 Hispaania-Venemaa ning kell 21.25 Serbia-Leedu. Kaht viimast kohtumist kannab otse üle ka Viasatsport Baltic.

Eeldusel, et Slovakkia Horvaatiat võidab, on Leedul edasipääsuks tarvis Serbia üle võitu, sest alagrupis Slovakkiale omavahelises mängus kaotati 79:85. Kui aga Leedu Serbiat võidab ning Venemaa kaotab Hispaaniale, peaks Leedu olema alagrupis teine.

Naiste Europbasketil on lisaks medalitele, au ja kuulsusele mängus ka Rio de Janeiro olümpia „lootused.“ Lootused ses mõttes, et OM-koha tagab otse vaid Euroopa meister, võistkonnad teisest viienda kohani (seega 4 tk) pääsevad OMi kvalifikatsiooniturniirile, mis peetakse tuleva aasta juuni keskel. Seal osaleb 12 koondist eri maailmajagudest, kellest kuus lunastavad koha Rios.