Jerome Dyson, Sassari lisaajakangelane

Sassari viigistas Itaalias finaalseeria Reggio Emilia vastu

21.06.2015

Banco di Sardegna Sassari võitis raskelt mõlemad kodus peetud Itaalia Lega A finaalmängud ning viigistas finaalseeria Reggio Emilia Grissin Boni vastu numbritega 2-2. Järgmine mäng peetakse Reggio Emilias, tiitli tähistamiseks on vaja jõuda nelja võiduni.

Kogu finaalseeria on siiani olnud ääretult tihe, tasavägine, emtosionaalne, suhteliselt korviderohke ja emotsionaalne. Neljas kohtumine Sardiinias, tuleb tunnistada, jääb meelde ka sagedaste vaidlusaluste otsustega, mille taga oli Itaalia kuulsaim vilemees Luigi Lamonica. Sellele viitasid mitmend meediaväljaanded.

Sassari oli võitnud kolmanda kohtumise kodus 80:77, vähendades vahet võitudes 1-2-le. Tolles mängus kaotas Sassari kolmanda veerandi 4:19, kuid võitis neljanda 33:21. David Logan tõi Sassarile 25, Jerome Dyson 16+8lp, kaotajaile aga Amadeo Della Valle 18 ja Rimantas Kaukenas 16 punkti.

*       *       *

Eile võitis Sassari poolaja 48:36 ning juhtis kolmandal kohtumist suisa 22 punktiga. Kuid tänu viimase veerandi 24:12 võidule (seejuures oli Kaukenas 21. minuti järel viie veaga välja langenud) tuli Reggio Emilia järele. Lõpus toimus veel eriti märkimisväärne spurt – R.Emilia tuli 69:78 kaotusseisust järgi 80:80, normaalaja viimaseks korviks oli lätlase Ojars Šilinsi kolmene Reggiano poolelt.

Lisaaja võitis Sassari 14:10, seejuures tõi ameeriklane Jerome Dyson Sassarile 14st punktist 10, sh kaks kolmest. Sassari oli lauas eile üle 46-32, korvisöödud Reggio Emiliale 25-15, pallikaotusi Sassaril 19, Reggianol 11. Kuid Sassari tabas kolmesed 14 Reggiano 5 vastu.

Dyson tõi kokkuvõttes 28+4+7, Rakim Sanders 18+7lp, David Lofan 11 p, Olaseni Lawal 10+14lp, Kenny Kadji 10+7lp ja Jeff Brooks 7+7lp.

Reggio Emilia poolel: Darius Lavrinovic 20+4lp, Ojars Šilins 17+4lp, Achille Polonara 16+7+6, Andrea Cinciarini 14+7+8, Amadeo Della Valle 10+3+4, Rimantas Kaukenas 9+6rs.

Vaata neljaminutilist kokkuvõtet neljandast mängust SIIT

Viies kohtumine peetakse niisiis teisipäeval 22. juunil Reggio Emilias, kuues 24. juunil Sassaris. Meister selgub hiljemalt 26. juunil Reggio Emilias.