Hispaania ja Alba Torrens (vasakul) püsivad täiseduga

Hispaania jätkab täiseduga, Leedu tõusis vahegrupi kolmandaks

21.06.2015

Naiste EM-finaalturniiril Ungaris-Rumeenias peeti täna mänge F-vahegrupis. Hispaania jätkas oma võidumarssi tänu hiilgavale viimasele veerandile, Leedu alistas oodatult Horvaatia ja pressis end tabeli kolmandale pulgale.

Hispaania juhtis küll Serbia vastu poolajaks 46:40, ent jäi viimaseks pausiks 61:62 taha. Lõpp-periood kuulus aga Hispaaniale kindlalt 30:18 ning kogu mäng 91:80.

Laud võitjaile 40-30, korvisöödud 20-12, tabavus 52 vs 43 %. Alba Torrens tõi Hispaaniale 25+8+5, Laura Nicholls 20 p ja Astou Ndour 15+12 lp, teisel poolel Sonja Petrovic 17+8 lp.

Venemaa alistas Slovakkia 75:61 (41:36). Laud Venemaale 46-35, ka tabasid venelased eemalt 42 % Slovakkia 13 % vastu ning vv 86 vs 63 %. Maria Vadejeva tõi 22+7 lp, Jevgenia Beljakova 17 p, Slovakkia poolel Zofia Hruscakova ja Barbara Balintova 15 p.

Leedul oli konkurentsis püsimiseks vaja hädasti võitu ning Horvaatia üle see hõlpsalt ka saadi – 83:64 (50:28). Leedu läks pikalt eest juba avaveerandil (30:12). Laud Leedu kasuks 51-45, korvisöödud 27-14 liiati tabas Leedu kümme kolmest, horvaadid ei ühtegi.

Gintare Petronyte tõi 18+5+3, Vita Kutkiene 14+3+3, Gabriele Gutkauskaite 13+3+4 ja Sandra Linkeviciene 10+10+5.

Tabeliseis: Hispaania 4, Venemaa 3, Leedu ja Serbia 2, Slovakkia 1, Horvaatia 0. Viimases voorus esmaspäeval mängivad: Slovakkia-Horvaatia, Hipaania-Venemaa ja Serbia-Leedu.

E-vahegrupis on enne pühapäevaseid mänge seis selline: Türgi, Prantsusmaa 3-1, Valgevene, Montenegro 2-2, Kreeka, Tšehhi 1-3. Viimases voorus kohtuvad Türgi-Tšehhi, Montenegro-Kreeka, Valgevene-Prantsusmaa.