Izmir tuli üle aastakümnete Türgi meistriks

19.06.2015

Izmiri Pinar Karsiyaka tegi Türgi liigas TBL pöörase finaalseeria Istanbuli Anadolu Efesi vastu, võites pärast kaotatud avamängu kõik neli järgmist – täpselt nii naguTÜ/Rock Kalev/Cramo vastu Alexela KMLi finaalis.

Seejuures jõudis Izmiri meeskond tiitlivõiduni reedel Istanbulis, legendaarsel Abdi Ikpeci areenil. Izmiri jaoks oli see ajaloos teine meistritiitel kuna esimene pärineb aastast 1987.

Izmir alistas teel tiitlini mitmed meeskonnad, kes tänavu erinevates eurosarjades edukalt esinenud – veerandfinaalis Eurocupi poolfinalisti Banvit Bandirma, poolfinaalis Euroliiga Final Four’i meeskonna Istanbuli Fenerbahce Ülkeri ning finaalis Dušan Ivkovici juhendatava Anadolu Efesi, kes Euroliigas jõudis veerandfinaali.

Izmir ise jõudis ka Eurocupi kaheksa parema hulka. Türgi liiga põhiturniir lõpetati neljandal kohal. Nõnda saab Lääne-Türgi suurt sadamalinna esindust tuleval hooajal ka Euroliigas. Seda võimalust on klubi kaua oodanud.

Otsustav kohtumine võõrsil kuulus Pinar Karsiyakale 85:71 (41:38). Izmir võitis kolmanda veerandi 14 punktiga ning juhtis enne viimast kümmet minutit 17 punktiga.

Izmir võitis laua 34-29 ning korvisöödud 16-11. Kahepunktivisked Izmiri kasuks 59 vs 55 %, kolmesed 36 vs 26 % ja vv 79 vs 58 % - nende näitajate alusel peaks Izmiri edu olema selge.

Tšempionide poolel tegid skoori: Juan Palacios 22+10lp, DJ Strawberry 19+4+5, Bobby Dixon 13+3+3, Kenny Gabriel 12+8 ja Jon Diebler 12 p.

Efesi poolel, kes mängis ilma Nenad Krsticita: Stratos Perperoglou 18, Thomas Heurtel 14+4rs, Stephane Lasme 11+7lp, Cedi Osman 8 p, üks liidreid Dario Saric piirdus aga vaid 16 minuti, kolme punkti, 8 lp ja viie veaga.

¤ Pinar Karsiyaka mängijad tähistasid võitu Istanbulis, võõral areenil. Võit polnud seetõttu vähem magus. Juba teisel mängul oli ülekande järgi kuulda, et Abdi Ikpeci Arenal tegi puna-rohesärkide poolt häält vähemalt 1500-2000 poolehoidjat.