Turniir Kopenhaagenis lõpeb pühapäeval

Naiste B-koondis kaotas Taanile, U15 poisid alustasid kahe võiduga

19.06.2015

Taanis toimuval Põhjamaade Meistrivõistluste alagrupiturniiril kaotas Eesti naiste B-koondis esimeses kohtumises Taanile, samas toimuval noorteturniiril võitis aga meie U15 poiste koondis mõlemad avapäeval peetud kohtumised.

Alustagem siiski naistest. Eesti naised kaotasid Taanile esimese veerandi 18:26, kuid olid kahel järgmisel veerandil pisut paremad ning alustasid viimast veerandit neljapunktisest kaotusseisust – 54:58. Naiskonna mängu iseloomustas täna suuresti mäng korvi alla – suurem osa punkte tehti kolmesekundialast, autoreiks Maaja Bratka ja Annika Köster.

Eesti suutis neljandal veerandil korra, 4.46 enne lõppu korra ka juhtima minna (64:63), kuid sellele järgnes Taani vahespurt ning võõrustajad olid 2.15 enne lõppu 71:65 ees. Lõpus jäi vahe samaks ning Taani oli täna lõpuks ees 75:68.

Laud jäi viiki 35-35, korvisöödud Taani kasuks 23-13, pallikaotusi meil 23, Taanil 28. Kahepunktivisked Taanil suurepärased 64 %, meil samuti hea 57 %, kolmesed Taanil 15 %, meil 9 % ehk 9/1, vabavisked 43 vs 62 %.

Maaja Bratka tõi 25 p+13 lp, lisakd 6 vaheltlõiget (visked 13/10), Annika Köster 19+6+3rs (12/7), Marit Maaring sai kirja 9p+5rs+5vl, Greeta Üprus 4+5lp, Rootsis Nordic Cupil Eesti edukaim punktitooja olnud Birgit Piibur piirdus täna 3+3+2-ga. Head viskeprotsenti viis täna alla Janeli Lilleallik, kes tabas 13st 2.

Laupäeval kell 19 mängib Eesti Rootsiga, pühapäeval kell 15 Islandiga. Tänases teises mängus võitis Rootsi Islandit 70:69.

Naiskonda juhendavad Kopenhaagenis Jaanus Levkoi, Heino Rebane ja Timo Oja. Naiskonda kuuluvad: Birgit Piibur, Annika Köster, Greeta Üprus, Tatjana Razguljajeva, Jane Svilberg, Kadri Uiga, Marit Maaring, Maaja Bratka, Sandra Tael, Kai-Brith Kalda ja Janeli Lilleallik.

*       *       *

Samuti Taanis on võistlemas U15 poiste koondis, peatreeneriks Marko Parkonen, treener Indrek Reinbok. Nemad osalevad turniiril "Copenhagen Invitational 2015". Täna olid Eesti vastaseks alagrupis Rumeenia ja Taani, homme Island. Osaleb 16 tiimi.

Eesti oli avapäeval maksimaalselt edukas. Napid teated Taanimaalt kõnelevad, et Eesti võitis esimeses kohtumises Rumeeniat 112:76 ning teises Taanit 77:42. Mängida jääb alagrupis, nagu öeldud, Islandiga.

U15 koondisse kuuluvad: Karl-Kristjan Karpin, Erik Kaasik, Mark Andreas Jaakson, Henri Drell, Joonas Anton Jürgenstein, Henrik Eelmäe, Kardo Lempu, Oliver Suurorg, Mikk Jurkatamm, Kevin Sepik, Romet Käämer, Daniel Beilinson.