ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Korvpalliliidu juhatus vaeb Valga-Valka kaksiklinna taotlust

19.06.2015

Eesti Korvpalliliidu juhatus kaalus ja vaagis Valga ja Valka linna ühisvõitkonna idee taotlust, mis näeb ette, et kaksiklinna võistkond hakkaks ühtaegu mängima nii Eesti kui Läti liigas.

EKLi juhatus jäi sel nädalal seisukohale, et lõplik otsus Valga/Valka meeskonna võimalikkuse ja tuleviku kohta Alexela KMLi formuleerub siis kui alaliidul on rohkem informatsiooni. Pall söödetakse tagasi piirilinna ning EKL ootab Valga/Valka nägemust ses osas, kui mitu ringi peab ühisvõistkond plaanis osaleda Eesti ja kui mitu Läti liigas. Ning kuidas näeb Valga/Valka võistkond ette esinemist mõlema liiga playoff-faasis – kui meeskonnad peaks nii kaugele jõudma.

 

EKLi vastuses Valga ja Valka juhtidele on öeldud, et kindlasti ei seisa EKL ideele vastu. Ühisklubilt oodatakse nüüd 1. juuliks vastuseid eelpool toodud protseduurilistele küsimustele ses küllaltki pretsedenditus küsimuses.

 

Valga/Valka linnapeade Kalev Härki ja Armands Krauklise allkirjadega taotluses on toodud ära, et kaks piirilinna on sisuliselt paljuski üheks kasvanud. Neid seob ajalugu, geograafia, rahvastiku kooslus, tervishoid, haridus, sport, kultuur, turism ja ettevõtlus. Linna läbib Riia maanteetrass, samuti kahe riigi vaheline suur raudtee.

 

Linnad jagavad mitmeid ühiseid ettevõtmisi. Nii on toodud näiteks moderntantsustuudio Joy Valgas, mille liikmeiks on ka hulk Valka noori; samuti Valka Kunstikool, mille liikmeist üle poole moodustavad Valga noored. Samalaadne lugu on Valka Rockmuusika kooliga. Võib lisada, et Valga ja Valka omavalitsused võistlevad iga-aastaselt omavahel kergejõustikus.

„Nüüd on eesmärk siduda see kaksiklinna staatus ka korvpallialaselt, luues ühisvõistkond . BC Valgal on püramiid noortetööga ning esindusmeeskond KMLis ja BBLis alates hooajast 2006/07. BC Valga on alustanud oostööd Valka noortega treeningute osas. Valga esindusmeeskond Maks & Moorits kasutab ainult läti leegionäre, kaasa arvatud lätlasest peatreenerit.“

 

„Arutanud olukorda Valga ja Valka linna seisukohast ning juhtide tasemel ning BC Valga ja Valka korvpalliaktiiviga, sündis idee luua ühine võistkond, mis osaleks nii Eesti kui Läti tšempionaadil. Meie hüüdlause on – kaks riiki, üks linn, üks tiim! Küsime käesolevaga EKLilt ja Läti alaliidulttoetust ideele ning FIBA luba selleks.“

 

*       *       *

Alexela KMLis tegi Valga Maks&Moorits tänavu positiivse avalduse, kogudes 15 võitu ja 17 kaotust - samapalju kui KK Pärnu. Tabelis olid nad vastavalt kuuendad-viiendad.

 

Pärnut seejuures kaks korda võideti, kaks korda võideti ka meistriliiga hõbedat BC Kalev/Cramot ning koguni kolm korda seitmsendana lõpetanud TTÜ KK-d. Veerandfinaalis tuli Valgal mängudega 1-3 alla vanduda põhiturniiri kolmandale TYCO Raplale.

Sünnipäevad
Täna, 27. september
Peeter Ainsam (75)
Jevgeni Ignatjev (54)
Tarvo Kruup (42)
Freddy Talts (31)
Tatjana Tretjakova (37)
Homme, 28. september
Valdek Pukk (60)
Mikk Teder (34)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Pärnu | FEC