Eesti U20 koondis. Foto: Siim Semiskar.

Eesti U20 koondis kaotas võitluslikus Nordic Cupi finaalis Rootsile

23.07.2021

Eesti U20 vanuseklassi noormeeste rahvuskoondis kaotas Tallinnas peetud Nordic Cupi finaalmängus Rootsile 73:79 (20:21, 19:20, 18:18, 16:20).

Tasavägise esimese veerandi võitsid punktiga rootslased ning võrdsete heitlus jätkus teiselgi mänguperioodil. Pikale pausile mindi Rootsi 41:39 eduseisus. Teist poolaega kaitses agressiivse pressinguga alustanud rootslased tegid kiire 5:0 spurdi ning haarasid initsiatiivi. Kui neljandiku lõpuni jäi viis minutit, kasvatasid külalised eduseisu üheksale punktile (53:44). Eesti tuli Joonas Riismaa korvidest tagasi viie peale ning teravusega teenitud vabavisked vähendasid kaotusseisu enne otsustavat veerandaega tagasi kahele punktile (57:59).

Pärast kahte järjestikust pallikaotust keskväljal viis minutit enne normaalaja lõppu, kasvatas Rootsi edu taas üheksale punktile (65:74). Riismaa ja Hugo Toomi kiired korvid tõid valgesärgid viie punkti kaugusele ja 40 sekundit enne lõpuvilet korraks ka nelja silma peale (73:77), ent ohtlikult lähedale enam ei jõutud ja turniirivõidu teenisid rootslased.

Kenny Pohto kerkis finaalmängus võitjate parimaks 21 punkti ja 8 lauapalliga. Ali Dibba lisas 15, David Jolinder 12 ja Hugo Bergström 10 punkti.

Joonas Riismaa oli eestlaste resultatiivseim 18 punkti, 9 lauapalli ja 5 resultatiivse sööduga. Kasper Suurorg lisas 17 silma ja 9 lauapalli ning Hugo Toomi kontosse kanti 16 punkti ja 8 lauapalli.

Pronksikohtumises pakkusid tõelise põnevusetenduse Soome ja Island. Poolajaks 45:51 kaotusseisu jäänud soomlased tulid mängu tagasi alles päris viimastel sekunditel ja viigistasid kümme sekundit enne normaalaja lõppu seisu 80:80. Lahtise palli olukorras patustasid soomlased aga veaga ning Astthor Svalasoni tabavad vabavisked tõid Islandile pronksmedalid. Lõppskoor 82:80 (19:24, 32:21, 19:14, 21:12). Islandi poolel ei teinud kolmanda koha mängus vigastuse tõttu kaasa Tallinna turniiril selgeks liidriks tõusnud Styrmir Snaer Thrastarson, kes valiti ka oma koondise parimaks mängijaks.