Audentese SK/TSK | Foto: Eerik Parvits

Kahe U16 tüdrukute Audentese lahingust kerkis võitjana Audentese SK/TSK

09.12.2018

Karikavõistluste finaalturniiri teise päeva avakohtumine peeti U16 tüdrukute vanusegrupis. Vastasseis oli selles vanuses mitte ainult linnasisene, vaid lausa koolisisene – Audentese SK grupp kohtus Audentese SK/TSK-ga. Täna sai karika Audentesesse viia Audentese SK/TSK, kes võitis kohtumise skooriga 71:51.

Mängu esimene poolaeg oli koolikaaslaste vahel pea ootuspäraselt küllalt tasavägine. Ehkki kergelt haaras algusest peale initsiatiivi TSK naiskond, ei lubanud vastased neid samuti kuigi kaugele. Suur osa avaveerandist mängiti päris punkt-punktis, kuid lõpu poole kasvatas TSK veidi eduseisu ning võitis selle 16:12. Ka teine veerand kulges võitluslikult ning vahe püsis stabiilselt 4-6 punkti ümber. Poolajale mindi TSK 35:29 eduseisus.

Vahe hakkas mängupilti tulema teisel poolajal. Kolmas veerand algas juba TSK jaoks märksa edukamalt, kuivõrd veerandi keskpaigaks oli Audentes oma skoorile vaid 4 punkti lisada saanud. Selle aja peale oli TSK aga oma teed läinud ning enam neid püüda ei

õnnestunudki. Veerandi võitsid neiud 26:13, tablool 61:42. Samas suurusjärgus püsis vahe ka viimasel neljandikul, valget värvi kandvad Audentese neiud enam vastaseid kinni püüda ei suutnud. Mängu lõppedes sai kinnitust TSK poole tänane paremus – 71:51.

Audentese SK naiskonda tüürinud Maia Dorbek nentis, et tegelikult oli tõesti tänase mängu näol tegu pea trennigrupi siseasjaga. "Meie poolel sai suur osa tüdrukutest tegelikult eile U14 vanuses juba medalid kaela, aga kuna nad on tublid, mängivad nad ka U16 vanuses," lisas ta. "Kuna turniiritabeli loos soosis meid karikavõistlustel veidi ja saime enda jaoks paremad vastased, õnnestuski finaali välja jõuda. Audentese U16 esindussats, kes teisel poolel Pärnu ja Tallinna Kaleviga mängis, on aga ikkagi tugevamaks komplekteeritudki. Niiet tulemus kindlasti ootamatu ei olnud. Rõõmu teeb aga see, et päris trammi alla me täna ei jäänud, kuid austasime ikkagi vanemaid. Peamine on see, et ka täna said kõik Audentese tüdrukud medalid kaela ja tegid nende nimel tublilt tööd." Olgu öeldud, et Maia Dorbek on ka TSK poole abitreenerina kirjas, samuti nagu TSK peatreener Andra Viirpalu ka Audentese SK abitreenerina. Igal juhul täiesti siseasi!

Võitjate poolel tegi tugevaima esituse Maarja Grünmann, kes tõi naiskonna statistikasse korraliku topeltduubli: 15 punkti, 17 lauapalli, lisaks ka 3 resultatiivset söötu ning 3 blokki.

Teise Audentese naiskonna resultatiivseim oli samuti topeltduubli kokku pannud Keandra Koorits, kellelt 15 punkti, 14 lauapalli, 2 korvisöötu, 2 vaheltlõiget ja 2 blokki.