Prindi

2014. aasta Kultuurkapitali aastapreemia sai ka kaheksa spordiga seotud isikut, nende hulgas korvpallientusiast Inna Talving.

 

Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia laureaat Inna Talving on oma lemmikalade käsipalli ja korvpalli heaks aastaid töötanud rõõmsameelne entusiast, kes jätkab ka alanud aastal tegutsemist Kalevi Veteranide Ühenduse esimehena. Temale preemiaks 3000 eurot.

 

Inna Talving, kes sai korvpallihariduse Jaroslav Dudkini, Uno Kiiveti ja Edgar Naaritsa juhendamisel, mängis ise korvpalli Eestis kõige kõrgemal tasemel.

 

Oli 1952 NLi noortemeistrivõistluste hõbedavõitjaid. Mängis 1952–57 TRÜ esindusnaiskonnas ja Eesti koondises. Oli 1954 NL sisevõistluste kolmas ja 1955 NL mv kuuenda koha saajaid.

 

Lisaks on Talving Kalevi korvpallikooli asutajaid ja 1993–98 direktor. Vabariikliku kategooria korvpallikohtunik-sekretär (1980), kõike ei jõua ette lugedagi.

 

Mullu pälvis Kultuurkapitali spordi sihtkapitali elutööpreemia (6000 e) mäletatavasti Märt Kermon– mitmekordne Eesti korvpallimeister, plejaadi Eesti tippmängijate treener; töötanud ka alaliidu peasekretärina ja panustanud alasse mitmetes komisjonides osaledes. 

 

EKL õnnitleb ja soovib jaksu edasiseks!

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Men NT | NOV '21