Kohila/ Eesti Telekom /Webware

AND1 Kossuliiga 2015 karikavõitja on Kohila/Eesti Telekom/Webware!

07.12.2015

AND1 Tallinna Kossuliiga 2015 Karikavõistlused võitis Kohila/Eesti Telekom/Webware alistades finaalkohtumises 88:60 Hausersi meeskonna. Kohtumise parimaks mängijaks valiti võitjate poolel 16 punkti toonud Erik Luts.

Finaalkohtumine algas mõlema võistkonna poolelt rabedalt, tuues kaasa palju pallikaotusi. Hea rütmi leidis esimesena Hausersi meeskond, kui esimesele puhkepausile mindi nende eduseisus 21:16. Teise veerandi algus oli samuti Hausersi jaoks suurepärane, kui mindi Oskar Tammejõe kaugvisetest juba 10 punktiga juhtima 29:19!

Kuigi Kohila koheselt kosus, suutis Hausers mängu juhtida sisuliselt esimesed 19 minutit. Pikemale puhkepausile minnes oli Kohila vahespurt kandnud vilja ja tabloo seis juba eduseis 38:36 Kohila kasuks. Esimesel poolajal tegid Hausersi poolelt head mängu 13 punkti toonud Alan Kalda ja 11 punkti toonud Oskar Tammejõe. Kohila poolel oli 11 punkti toonud poolajaks Erik Luts, keda toetasid head sooritustega Sander Kuusk, Heiko Niidas ja Raido Pomerants.

Teisel poolajal oli aga Kohila kui ümbersündinud ja Hausersi mängujoonis lagunes täielikult, kui veerandaja skooriks kujunes 23:5 Kohila kasuks. Sellega oli ka sisuliselt mängu saatus otsustatud. Hausersi võitlusvaim rauges, samuti ei läinud sisse ka vabavisked, mida kolmandal veerandil tabati 6 üritusest vaid 1. Viigiseisult 38:38 tegi Kohila 19:2 vahespurdi!

Viimasel veerandil jõudis Hausers vahe kahandada küll 13 punktini, aga mängu murrangut tuua ei õnnestunud ning lõpus lasti Kohilal teha veel teinegi spurt 9:0. Kohila tabas kokku 11 kaugviset Hausersi 7 vastu. Vabavisked Kohilal vastavalt 23/13 ehk 56,5% ning Hausersil 17/11 ehk 64,7%.

Kohila punktid: Sander Kuusk 17p, Erik Luts ja Heiko Niidas 16p, Raido Pomerants 15p, Ott Krusell 8p, Kristjan Penjam 6p, Reimo Saar 4p, Siim Raudla ja Mirjo Koit 3p.

Hausersi punktid: Alan Kalda 18p, Oskar Tammejõe 13p, Joonas Põlluveer 6p, Allar Leppind ja Janar Arst 5p, Andres Kuuse ja Rene Rooneem 4p, Martti-Sten Merilai 3p ja Avo Alender 2p.

Kohila/Eesti Telekom/Webware mängis karikafinaalis järgmises koosseisus: Siim Raudla, Sander Kuusk, Erik Luts, Raido Pomerants, Ott Krusell, Kristjan Penjam, Heiko Niidas, Reimo Saar ja Mirjo Koit. Treeneripingil Jüri Pritsin.