Prindi

¤ Talvel jagas ERRi sporditoimetuse juht Rivo Saarna mõtteid spordialade kajastamise kohta enda hallatavas süsteemis (valik vastuseid siin)

 

Mis spordialad ja võistlused pääsevad ekraanile?

 

Korvpallikoondise maavõistlusmängud

 

Miks kannate üle kodust jalgpalli meistriliigat, mille vastu publikuhuvi on madal? Miks mitte näidata kolme-nelja suurema palliala tähtsamaid mänge?

 

Viimane pole võimalik, sest see on seotud teleõigustega. Samuti ei saa ERR näidata kõigi palliliigade mänge, sest spordi osakaal programmis muutuks ebaproportsionaalselt suureks. On loogiline, et üks ala on ühes konkreetses kanalis. Seega tuli valida ja 2013. aastal valiti kolmeks aastaks jalgpall. Samahästi võinuks see olla ka korvpall. Valik langes jalgpalli kasuks, kuna korvpalliliiga ei soovinud loobuda reklaami- ja sponsorväljundist. Kui leping läbi saab, toimub uus valik, kuid jällegi: üks ala korraga. Olgu see jalgpall, korvpall, võrkpall või käsipall.

 

Tänavustest suursündmustest ei pääse ETV ekraanile korvpalli EM-finaalturniir. Miks?

 

EM-i otseülekande õigused on Viasati käes.

 

Kas põhjus on rahas?

 

Mastaapides. Viasat esindab peale Eesti ka Lätit ja Leedut, seega on arusaadav, et läbirääkimiste laua taga eelistati nende pakkumist. Loomulikult oleksime neid õigusi tahtnud. Kuna see polnud võimalik, siis tegime lepingu kõigi Eesti korvpallikoondise maavõistlusmängude näitamiseks kuni 2017. aasta lõpuni.

Vahetult enne finaalturniiri, tänavu augustis, kohtub Eesti korvpallikoondis näiteks Venemaaga, Hollandiga, Horvaatiaga – neid mänge näitame.

 

Mida kujutab endast reedel esimest korda eetrisse tulev publitsistikasaade „Suurmeistrid”?

 

Tegemist on pooletunnise magazine-tüüpi otsesaatega, kus on üks selge peateema, rohkesti videomaterjali ja stuudiointervjuu. Saade on loodud, et täita vaakumit uudiste ja otseülekannete vahel. Siiani polnud meil teles kohta, kus vaadata spordile sügavamalt sisse. Saate valmistab ette kogu toimetus, kuid üks persoon juhib seda, esimest saadet sel reedel Tarmo Tiisler.

 

Saade jõuab eetrisse esmalt reede õhtul kell 21.40 ETV2-s, kordus on laupäeval kell 18 ETV-s. Iga saate teema avaldatame alles saatepäeva hommikul.

 

Miks?

 

Tahame kaasata inimesi sotsiaalmeedia kaudu, õhutame neid küsimusi ja arvamusi esitama, mõistlik on seda kontsentreerida. Tegemist on interaktiivse saatega, kuhu saab sekkuda. Mismoodi, see selgub saatepäeva hommikul.

 

Kas „Suurmeistrid” on laadilt võrreldav Kuku raadio menusaatega „Mehed ei nuta” või on peale vajutatud ETV pitser ja emotsioonid pole eriti lubatud?

 

See pole uudistesaade, ta on subjektiivne, peegeldab paljuski toimetuse seisukohti, arusaamist spordist ja olulistest teemadest. Mõistagi jälgime head ajakirjanduse tava, kuid kõige tähtsam on, et saade oleks vaatajale huvitav. Igav ei tohi olla! Püüame olla reljeefsemad, kui senised formaadid on võimaldanud.

 

Kui jätame kõrvale praegu ajateenistuses viibiva 21-aastase Alvar Tiisleri, on ETV sporditoimetuse keskmine vanus 46. Tegemist on kahtlemata ülikogenud ja väga professionaalsete ajakirjanikega, kõik on suured isiksused ja veel suuremad spordifännid. Kuid kas ei kummita väike oht, et kontakt noorema põlvkonna ja neid paeluvate aladega jääb aastatega üha nõrgemaks?

 

Ei näe, et see oleks probleem. Mis ei tähenda, et me ei annaks võimalust noortele meistrite kõrval õppida. Selgi esmaspäeval astus meie toimetuse uksest sisse praktikant ja nädala pärast tuleb veel üks. Ma ei usu, et suurte kogemustega teleajakirjanikud ei suuda ajaga kaasas käia või et nooremal generatsioonil on ebahuvitav ERR-ist sporti jälgida. Seega: ma ei näe iseenesest probleemi, kuid selge, et pingiotsale on vaja võtta nooremaid, kes ühel hetkel on valmis mängu sekkuma.

 

Mis on märksõnad ERR-i spordiportaali arendamises?

 

Eelkõige püüame maksimaalselt ära kasutada väärtust, mida toodame. Ajakirjanik teeb pika intervjuu, kuid uudisklippi mahub 20 sekundit. Täispikkuses intervjuud lähevad portaali üles. Põhiküsimus on, kui operatiivsed suudame olla ja mitu inimest seda tööd teeb. Siin võiksime sammu edasi astuda, kuid palju on finantside taga kinni.

http://t.delfi.ee/_a?a=70710595

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents