Prindi

USAs Howard College'is õppiv-mängiv Rosemary Rits (22 a) on olnud Trine Kasemägi kõrval stabiilsemaid Eesti pallureid tänavusel hooajal välismaal. 

 

Palusime Rosemaryl väikest blogi pidada veel talvel. muuseas, märtsi teises pooles leidis Rosemary aega väisata paaris päevaks Vana Maailma, et olla päevake Tallinnas ja päev Riias, et elada kaasa ema Janne Ritsile ja Tallinna Ülikoolile. Kasu oli, TLÜ võitis ühisliiga pronksi

 

Esmaspäev


Äratus 6.49, paar hommikust harjutust, et reipalt tõusta. 7.30 koguneme hommikusöögile.

 

Kell 8 selle nädala esimene koolitund, selleks on Development of the Motion Picture. Üks mu lemmikutest tundidest, professor on väga aktiivne, asjatundlik ning entusiastlik omal alal. Tund möödub kiirelt, järgmiseks Public Speaking kell 9.30. Oh õudust! Õnneks seekord annab õppejõud klassile ülesande, mille edukal läbimisel saame varem ära, nii ka teeme.

 

Kuna on peaaegu tunnike järgmise tunnini, lippan tagasi ühikasse, et paar koolitükki teha, enamjaolt üritan kohe asjad ära teha, et ei jääks viimasele minutile. Kell 11 hakkab päeva viimane tund - Composition, see aine on samuti üks mu lemmikutest, sisaldab palju psühholoogia ja ajaloo valdkonda jäävat diskursust.

 

Peale tundi lähme võistkonnakaaslastega lõunat sööma, sealt tagasi ühikasse, kiire powernap ja minek. Trenn algab 2.30, tavaliselt alustame koosoleku või mängu analüüsiga, täna vaatasime eelmist mängu (kaotus 51:61). Umbes poole tunni pärast suundume saali, alustame igatrennise rutiiniga (hüppenöör, kerelihased, venitus jne). Trenn kulgeb kuidagi eriti aeglaselt täna, lõpetame 5.12.

 

Trenni pikkus sõltub treeneri tujust ja meie töötulemustest, kindlat aega ei ole. Peale trenni vahetame riided, viskame asjad pesema ja lähme paari võistkonnakaaslasega pesapalli vaatama, sealt edasi sööma.

Õhtu kulub õppimiseks, kordan üle homse bioloogia ja teen mõningad asjad ette. Veedame ülejäänud õhtu sõprade seltsis ja juba ongi aeg puhkama minna. 10.40 voodisse, sest hommikul jälle vara üles.


Teisipäev


Äratus ikka 6.49, mõned harjutused, 7.30 kogunemine hommikusöögile.

Kell 8 bioloogia, “tunnikontroll”. 9.30 teine tund, Business Law. Kuna Ameerika on üpris klappide taga elava populatsiooniga riik, siis selles tunnis saan palju rääkida Eestist ja üleüldse Euroopast, meie tavadest, seadustest jne. Nad ei suuda ära imestada, kuidas elu mujal maailmas toimib.

 

Sellega mu lühike koolipäev lõppeb.  Lähme võistkonnakaaslastega lõunat sööma ja peale seda on aeg tunnine uinak teha. Edasi trenni 2.30, alustame täna koosolekuga, trenn möödub hästi, aga tunnen, et väike väsimus hakkab peale tulema.

 

Lõpetame 4.45. Edasi tuppa pesema ja õhtusöögile. Hakkan vaikselt kordama neljapäevaseks bioloogia eksamiks ning veel õhtul on jõusaal. Hiljem veel veetsime sõpradega aega ja jälle varakult puhkama, sest ärgata vaja vara.


Kolmapäev


Hommik möödub igapäevaselt. Täna samad ained, mis esmaspäeval. Koolipäev möödub täna kuidagi eriti kiirelt, palju tegemist. Lõunat sööme 12 ajal, peale seda tuppa ja kiire uinak.

 

2.30 trenn, alustame videoga (vaatame homse vastase mängu). Treening möödub edukalt ja lahkume saalist veidi enne viite. Õhtusöök ja pesema. Terve õhtu möödub bioloogia seltsis, õpime koos kreeklasega (võistkonnakaaslane Rafaella).

 

Enne mängupäeva on meil alati ‘curfew’, mis tähendab, et abitreenerid tulevad kell 10, räägivad üle järgmise päeva plaani ja paneme käed kokku.

 

Õppimise lõpetame ühe paiku ja kiirelt magama, sest homme on tähtis päev ja jällegist vara üles vaja tõusta. Tunnen, et tänane on möödunud erilise kiirusega.


Neljapäev


GameDay!!!!

 

Äratus ja hommikused toimetused kõik sama, kell 8 bioloogia. Kordame veel veidi sööklas ja ootan, et juba tehtud saaks, siis süda rahul. Lõpuks on sellega ühelpool, järgmiseks 9.30 Business Law.

 

Täna lahkame üht väga põnevat kohtuprotsessi ja tund möödub kiiresti. Räägime põhjalikult, kuidas ja miks ameeriklased kergemeelselt kohtu poole pöörduvad. Järgmiseks kell 11 Bioloogia Lab, teeme erinevaid katseid molekulide liikumisest soojaõhu kokkupuutel, samuti peame leidma selgitusi teistele erinevatele katsetustele.

 

Huvitav, et osa neist asjadest tegin ära omal ajal keskkoolis, aga teises keeles on kuidagi põnevam või siis pööran teemale rohkem tähelepanu praegu, kui tookord. 12.30 lähme lõunat sööma ning sealt kiirelt tuppa, et asjad pakkida ja 1.30 bussile minna. Lahkume 1.40, toredad kaks ja pool tundi bussisõitu mööduvad uinudes, sest eile õhtu venis pikale tänu õppimisele.

 

Jõuame kohale, paneme riidesse, saali lähme 4.15 ja mäng algab 5.45. Viskame, venitame, teeme kombinatsioone läbi. Warm-up on meil väga range, kui soovid kõrvale minna (kas siis tualetti/paelu siduma/eraldi venitama), pead treenerile ütlema miks, kuhu jne. Mäng on väga-väga pingeline, paar vale liigutust maksid meile mängu 51:53.

 

Sisimas jääb kripeldama terveks õhtuks, aga pole midagi teha, tuleb järgmisele keskenduda. Vaatame meeste mängu, mäng lõppeb neile hooaja teise kaotusega. Hakkame sõitma üheksa ajal, muidugi peatume me burgerikohas; kuna ise suur fänn ei ole, siis olen endale kerge eine kaasa pakkinud.

 

Tagasi jõuame alles ühe ajal, väsimus on jubedalt kallal, magama saan enne kahte. ÕNNEKS homme on vaba päev üle tüki aja..., siis saab ilma äratuskellata ärgata!

 

Reede

 

Reedeti meil kooli ei ole, seega üks mõnus uinak ilma kellata tundub hetkel kõige vajalikum tegevus.

 

Tõusen mitmeid kordi, aga silm vajub ikka kinni. Voodist välja saan alles 12 ajal ja lähme sööma. Jube väsimus on peal, peale sööki pikutan veel veidi, aga tean, et pean liigutama end, et kere elama saaks.

 

Läheme paari võistkonnakaaslasega jõusaali, viskame ja teeme jõudu, sealt otse õhtusöögile. Tunnen, et tänane vaba päev on nii vajalik, saan rahulikult tuba koristada ja lihtsalt pikutada, mida väga tihti enam teha ei saa. Ma isegi ei taha arvutit kätte võtta, vaid lihtsalt lakke passida.

 

Õhtupoole otsustame linna minna, sõidame ringi, kuulame muusikat, ajame juttu ja saan lõpuks sushit süüa, mis on mu suureks lemmikuks kujunenud, kuid siin on väga raske seda leida, sest enamik ameeriklasi suurt peale fried toidu muud ei armasta.

Jõuame tagasi 11 ajal, istume sõpradega, ajame veel juttu ja peame hakkame magama sättima, sest trenn on varakult hommikul.


Laupäev


8.47 äratus, kerge hommikusöök, kell 10 trenn. Alustame mängujärgse analüüsiga (neljapäevase). Umbes 20 min pärast suundume saali, lihvime nõrgemaid külgi ning harjutame uut kaitset esmaspäevase vastase jaoks.

 

Trenn venib natuke pikale ja peale pallitrenni lähme jõusaali. Vabaks saame kella ühe ajal, lähme sööma ja siis softballi võistkonnale kaasa elama, kus neiud saavad kirja kaks võitu. Üllatavalt ilus ilm on täna - 29 kraadi, tavaliselt ilm siinkandis on väga etterarvamatu, võid trenni minna lühikeste pükstega ja välja tulles on lumi maas (mitte Eesti mõistes paks lumi muidugi).

 

Täna aga püsib mõnus kuumus terve päev, veedame palju aega väljas. Kella viie ajal käime söömas ja teen väikse uinaku. Õhtu saabudes tulevad paar sõpra teisest linnast külla, veedame mõnusalt aega. Teeme ühe pika jalutuskäigu ka poodi ja vaatame filme. Aeg möödub nõnda kiirelt, et peaks juba magama sättima, kella kahe paiku saan sõba silmale.


Pühapäev


Ärgata saan jälle ilma kellata, milline õnn! Ärkan 11 ajal ja pikutan veel veidi. Lähme 12 ajal sööma, sest kell kaks on trenn. Tagasi tulles teen paar koolitükki ja siis juba suundungi trenni.

 

Alustame trenni videoga, vaatame homset vastast. Saali saame umbes poole tunni pärast ja trenn läheb kuidagi väga konarlikult ning mõne aja pärast saadab treener meid kõiki minema ja ütleb, et tuleksime tagasi kell 4. 

 

Meil on peaaegu tund aega ning kuna õues on jällegist imeilus ilm, siis istume kõik päikese käes, kasutan aega issile helistamiseks, sest Eestis on õhtune aeg.

 

Kooliajal on üpris keeruline lähiperekonnaga telefonitsi helistada, sest tahaks pikalt muliseda, aga tavaliselt saame teha seda nädalalõppudel, kui vastastikuselt aja leiame. Sõnumeid emme/issiga trükime igapäevaselt.

 

Varsti ongi aeg saali tagasi minna, seekord kõik laabub ning lõpetame peale viite ja pühapäeviti on peale trenni ka kaalumine. Läheme kõik koos sööma ning siis juba koolitükke tegema ja valmistun tulevaks nädalaks. Kell 10 jällegist ‘curfew’ ning tunnen, et pean täna varakult magama minema. Enne 11 juba uinun.


Esmaspäev


GameDay!!!

Äratus 6.49...:)), harjutused, hommikusöök ja kool. Tunnid on esmaspäeva kohta väga põnevad ja mööduvad kiirelt. Peale 12 lähme sööma ja seejärel kiirelt tunnine uinak.

 

Kell 2.15 saame saalis kokku, viskame veidi, teeme kombinatsioone. Kolmest olen tagasi toas, puhkan veidi veel, kerge snäkk ning minek ongi. Täna on mäng kodus. Tagasi lähme neljast, mäng hakkab 5.45. Mängueelsed rutiinid tehtud ja lahing võib alata.

 

Väga tasavägine mäng on, poolajaks on viik ja lõpusireen lõpetab mängu 63:62 meie kasuks, jess! Suurepäraselt magus tunne ja emotsionaalselt väga võimas võit. Kodumängudel meie suurimad fännid pakuvad meile alati süüa ning mõnusa seltskonna juures maitseb toit hea. Jääme ka meestele kaasa elama, neile kindel võit.

 

Tagasi tuppa jõuan 10ajal, sätin juba end voodisse, õnneks koolitööd tegin juba varasemalt ära, et ei pea muretsema enam õhtul. Pikutan, ajame juttu ja vaatame veidi telekat, selle peale pole oma aega tükk aega “raisanud”. Väsimus on väga peal ja silm üldse lahti ei püsi ning uinun enne kella 11.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa