Prindi

Meeste koondise tegevuskava EMi aastal – tugevam kui eales varem

 

 

2013 a septembris teenis Eesti koondis koha 2015 a EM-finaalturniirile. 2014. aasta suveks moodustati B-koondis. A-koondis tuli mullu kokku augusti alguses. Tõenäoliselt jääb B-koondis üleminekuastmena toimima ka järgnevatel koondisesuvedel.

 

A ja B-koondise ühine eesmärk oli ja on valmistuda 2015. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks, kui hetkel vaadata lühema fookusega. Koondise kandidaadid EM-finaalturniiriks tehakse teatavaks alles hiliskevadel 2015 või varasuvel.

 

"Karussell algab ikka juuli alguses, nagu meil tavaks. Aga et finaalturniir on septembris, on meil ettevalmistuseks justkui üks lisakuu,“ sõnas Tiit Sokk ETV-s. Paigas on 11 koondise kontrollmängu 12st. Lahtine on veel viimane, kodus peetav üksik kontrollkohtumine, mis on planeeritud 31. augustile.

 

Moskva-Tbilisi-Zagreb

1.-2. augustil peetakse kaks kohtumist Moskvas Venemaaga, sellele järgneb 12-päevane treeningtsükkel. 14.-16. augustil osaletakse juba mõni aeg tagasi väljareklaamitud turniiril Tbilisis (pildil), kus vastasteks on Gruusia, Läti ja Itaalia.

 

„Miks Läti? Kuna peame Lätiga EMil alagrupis viimase ehk viienda mängu, ei ole meil selleks hetkeks üksteise ees Riias enam niikuinii mingeid saladusi. Ses mõttes ühinesin Läti kolleegi Ainars Bagatskise seisukohaga ja nii me otsustasimegi, et see kohtumine võib toimuda,“ ütles Sokk.

 

Seejärel, 20.-22. augustil toimub traditsiooniline Tallinn Cup, kus seekord külalisteks EMil osalevad Holland, Iisrael ja Island. Misjärel meeskond paar päeva puhkab ning lendab siis turniirile Zagrebisse. Mängukaaslasteks seal on Horvaatia, Bosnia ja Hertsegoviina ja Iisrael – kõik samuti finalalturniiri koondised. Mängime niisiis Iisraeli ja Venemaaga kaks korda.

 

3. septembri hommikul sõidab koondis Riiga. Esimene kohtumine Tšehhiga on kaks päeva hiljem, 5. septembril kell 15.30.

 

Kontrollmänge näitab ETV

Maavõistluste telepartner aastani 2017 on Eesti Televisioon. See tähendab, et ETV transleerib maavõistlusi, kontrollmänge ja –turniire, nii ka selle suve omi.

 

EM-mängude ülekandeõigused on seevastu Viasatsport Baltic’ käes. „Kõik Eesti koondise mängud tulevad aga TV 3 ekraanile,“ kinnitas EKLi peasekretär Keio Kuhi.

 

Eesti koondise eelarve EM-finaalturniiri hooajaks on 550-600 000, tähendas Kuhi. „Mida selle eest saab? Saab rahvuskoondisele väga hea ettevalmistuse, põhjalikuma kui varasemalt. Saame suurema personali, paremate tingimustega koondise koos kõigi abi- ja taustajõududega.“

 

--------------------

Meenutagem loosi

 

8. detsembril 2014 sai selgeks, kelle vastu hakkab Eesti korvpallikoondis mängima EM-finaalturniiri alagrupiturniiril Riias. Enamus loosimist jälginud asjatundjaid oli veendunud, et loos oli Eesti jaoks soodne.

 

Kõige kergendavam oli moment suhteliselt loosimise alguses, kui Serbia lendas B-alagruppi, kus juba ees ootasid Saksamaa ja Türgiga. Sellest saigi nö surmagrupp, sest neile lisaks leidsid seal koha ka Hispaania, Itaalia ja Island. Island saab sõna otseses mõttes kogemusi omandada...

 

 A-alagrupp: Prantsusmaa, Soome, Bosnia ja Hertsegoviina, Poola, Venemaa ja Iisrael

B-alagrupp: Saksamaa, Türgi, Serbia, Hispaania, Itaalia, Island

C-alagrupp: Horvaatia, Sloveenia, Kreeka, Makedoonia, Gruusia ja Holland

D-alagrupp: Läti, Eesti, Ukraina, Leedu, Belgia, Tšehhi

 

Ainars Bagatskis, keda Basket.ee intervjuueris kahel korral, ütles muu hulgas:

 

„Tervitan oma Eesti sõpru ja ootan kõiki Eesti korvpallisõpru Riiga! On suur rõõm kohtuda...(naerab). Ühtlasi soovin Eestile edu kõigiks kohtumisteks ning palju võite, välja arvatud Läti vastu.“ 

„Usun, et tunnen Eesti korvpalli tänast seisu ja peatreener Soku käekirja läbi ja lõhki. Ja ma ei usu, et kümne kuuga toimuks siin muutusi, mis mõjutaks olukorda. Minul on pilt ses mõttes üsna selge. Ka ei usu ma seda, et eestlastest üliõpilased USAs suudaks koondisele lisakäike juurde anda."
 

„Eesti korvpalli probleem on selles, et väljas on vaid Vene Zalgirises ja Kangur Itaalias. Aga Eestil on midagi, mida paljudel teistel ei ole – iseloom, motivatsioon, hing. Eesti ise ei tee sageli midagi erilist, aga ta ei lase ka teisel teha. Eesti võib olla väga ebamugav vastane, ka meile.“ 
 

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Rootsi | FIBA World Cup 2023 Qualifiers