-Audentese Spordiklubi - BC Elva CHK/Tartu Ülikool | Foto: Marita Brigitta Mones

Audentes võitis poolfinaalis BC Elva CHK/Tartu Ülikooli ja kohtub finaalis G4S Noorteliigaga

14.04.2022

Naiste esiliiga teine finalist on Audentese Spordiklubi, kes sai teises poolfinaalis jagu BC Elva CHK/Tartu Ülikoolist 74:63 (25:16, 17:17, 17:10, 15:20).

Poolfinaali alustas edukamalt Audentes, kes sai juba esimese veerandi lõpuks 25:16 eduseisu. Sama vahe ehk 9 punkti püsis ka poolajapausile minnes. Riietusruumist tulles suutis Audentes suurendada oma edu 16 punktile. Viimase veerandaja võitis küll BC Elva CHK/Tartu Ülikool, kuid võidu teenis siiski Tallinna naiskond numbritega 74:63.

Audentese parimana tõi 40 minutit mänginud Ellen Anett Põldmaa 18 punkti ja jagas 8 resultatiivset söötu. Teda toetasid 16 silmaga nii Trine Kasemägi kui Eliise Pajumets. Mõlemad naised said kirja ka kaksikduubli, Kasemägi kogus lisaks 14 lauapalli ja Pajumets andis 11 tulemuslikku söötu. Vastaste resultatiivseim oli Triiny Käämer 14 punkti ja 7 lauapalliga. Janeli Lilleallik lisas 17 ja Kätlin Korjus 13 silma.

Kulla peale võistlema hakkava Audentese visketabavus väljakult oli 48%, BC Elva CHK/Tartu Ülikoolil 32%. Lauavõitluse võitis napilt Audentes 38:37. Pallikaotusi tegid võitjad 19 ja vastased 12.

Homme kell 12 Saku valla spordikeskuses algavas pronksimängus läheb BC Elva CHK/Tartu Ülikool vastamisi Luunja korvpallinaiskonnaga. Kell 14.30 toimuvas finaalis läheb Audentes vastamisi G4S Noorteliigaga, kes alistas esimeses poolfinaalis kindlalt Luunja naiskonna.