-G4S Noorteliiga - Luunja korvpallinaiskond | Foto: Marita Brigitta Mones

Poolfinaalis Luunja alistanud G4S Noorteliiga naiskond sammus kindlalt finaali

14.04.2022

Neljapäeval tehti Audentese spordihoones algust naiste esiliiga finaalturniiriga. Esimeses poolfinaalis võttis kindla võidu G4S Noorteliiga, kes alistas Luunja korvpallinaiskonna 76:59 (19:14, 13:12, 21:15, 23:18).

Kohtumist alustas paremini Audentese Spordikooli õppursportlastest koostatud G4S Noorteliiga võistkond, kes võitis esimese veerandi 19:14. Teisel veerandajal suutis Luunja paremini sammu pidada ning poolaja pausile mindi 6-punktilises kaotusseisus.

Riietusruumist tulles sai mängu hoogsamalt käima G4S, kes suurendas vahe 12 punktile. Viimasel veerandil Luunja enam ohtu ei kujutanud ning G4S Noorteliiga naiskond sammus skooriga 76:59 homsesse finaali. Luunjat ootab ees pronksimäng.

Võitjate resultatiivseimaks tõusis Sille-Liis Mölder, kes kogus 16 punkti ja hankis 5 lauapalli. Teda toetasid 15 silmaga Keandra Koorits ja 14 punktiga Kayla Jade Frier. Võimsa esituse tegi korvialust valitsenud Anete Elisabeth Adler, kes kogus 11 silma, koguni 17 lauapalli ja 4 korvisöötu. Mängu parimaks korvikütiks kerkis Luunja kasuks 18 silma toonud Kadri Uiga. 12 punkti lisas Carolina Olivia Rahkonen.

Finaalikoha välja teeninud G4S Noorteliiga visketabavus väljakult oli 40%, Luunjal 37%. Lauavõitluses domineeris G4S 45:38. Pallikaotusi tegid võitjad 14 ja Luunja naiskond 21.

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Audentese Spordiklubi ja BC Elva CHK/Tartu Ülikool. Pronksimäng ja finaal peetakse reedel Saku valla spordikeskuses ning algusaegadeks on vastavalt 12.00 ja 14.30.