Kerli Haas, OSK/VESIIR. Foto: Aivar Kütt

Naiste esiliiga veerandfinaalid: üks tasavägine, kaks ühepoolset mängu

04.04.2022

Kolmest veerandfinaalist möödus tasavägiselt üks avakohtumisi, vastasseisus korvpallinaiskond OSK/VESIIR – BC Elva CHK/Tartu Ülikool jäi paremus selgitamata – viik 68:68.

Viigi tõi kolm sekundit enne lõpuvilet Triin Käämeri kolmepunktivise. Kodusaalis pallinud pealinna naiskond juhtis kolm ja pool minutit enne kellaosuti kukkumist 66:56. Kuid siis suutsid elvalannad spurdiga 9:0 seisu peaaegu võrdsustada. Kandvas rollis Mirjam Nikolai kogus tagaajamise ajal 6 punkti. Glenda Tamari tabamus andis võõrustajatele 28 sekundit enne lõppu kolmepunktilise edu.

Nikolai arvele jäid 25 punkti, 11 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Janeli Lilleallik kogus 16 punkti, 6 resultatiivset söötu ja 5 lauapalli. Kodunaiskonna edukamad olid Anastassia Ptitsõna 24 punkti, 8 lauapalli ja 6 resultatiivse sööduga ning Kerli Haas 20 punkti ja 11 lauapalliga.

Reet Rausbergi taktikepi all tegutsev Audentese Spordiklubi alistas TSA Kalevi 79:56. Poolaeg lõppes 31:25.

Võitjate kasuks panustasid Eliise Pajumets 17 punkti, 6 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu, Ellen Anett Põldmaa 16 punkti, 7 resultatiivset söötu ja 6 lauapalli, Trine Kasemägi 14 punkti ja 16 lauapalli, Mailian Elisabeth Matsina 14 punkti. Kalevlannadest paistis silma Maria Gontšarova 20 punkti, 6 lauapalli ja 4 resultatiivse sööduga.

Luunja korvpallinaiskond oli möödunud nädalal võõrsil Pärnu Spordikoolist parem 83:40. Võitjate kontosse tõid viis korvpallurit kahekohalise arvu punkti, 20 kogus Kadri-Ketter Kont. Pärnulannadest viskas 10 punkti Triin Juurik.

Rapla Korvpallikool võõrustab neljapäeval G4S Noorteliiga võistkonda. Põhiturniiri viimases mängus alistas G4S Noorteliiga liidrikoha taganud Audentese SK 78:61.