Rapla Korvpallikool
Keila Korvpallikooli naiskond. Foto: Siim Semiskar.

Naiste esiliiga | Keila Korvpallikool avas võiduarve

20.10.2020

Naiste esiliigas avas võiduarve Keila Korvpallikool, kes alistas OSK-i numbritega 53:45

Korvpallinaiskond OSK võitis avaveerandi 11:10, kuid jäi poolajaks 11-punktilisse kaotusseisu 36:25. Kolmandal mänguperioodil näitas aga taas võimu kodunaiskond OSK, kes lasi vastastel visata vaid kolm punkti ning haaras otsustava veerandi eel kahepunktilise eduseisu 41:39. Keila suutis viimasel kümnel mänguminutil oma mängu peale suruda ning teenis hooaja esimese võidu.

Anni Sild oli võitjate parim 20 punktiga, Anneli Peterson lisas 8 ning Gerda Kirpsoni ja Jaanika Kursi arvele jäi 5 silma. OSK-i poolelt vastasid Kadri Pärnpuu 11 ja Kaili Kukumägi 8 punktiga.

Esiliiga jätkub laupäeval kui Pärnu Spordikool võõrustab Rapla Korvpallikooli ja BC Star sõidab külla BC Elva/CHK-le.

Naiste esiliigas osaleb hooajal 2020/21 üheksa võistkonda, kes mängivad oktoobrist jaanuari lõpuni läbi üheringilise turniiri. Pärast seda jagunevad võistkonnad kahte tugevusgruppi (ülemises neli ja alumises viis tiimi). Veebruaris mängitakse vahegrupimängud. Vahegrupis mängitakse üks kord läbi (kusjuures kodus mängitakse nendega, kellega enne mängiti võõrsil ja vastupidi).

Play-off'i pääseb kuus paremat, kaks paremat saavad otse poolfinaali, 3.-6. ja 4.-5. mängivad veerandfinaalis. Veerandfinaalides ja poolfinaalides selgub võitja kahe mängu kokkuvõttes (esimene mäng toimub madalama asetuse saanud võistkonna kodus ning teine mäng kõrgema asetuse saanud võistkonna kodus). Pronksimäng ja finaalmäng toimuvad naiste esiliiga finaalipäeval.

Lisaks Audentese Spordiklubile ja Pärnu Spordikoolile heitlevad esiliiga tiitli nimel veel BC Elva, BC Star, Keila Korvpallikool, Korvpallinaiskond OSK, Luunja vald, Narva PSK ja Rapla Korvpallikool.