ONLINE mängud
Mait Käbin

Mait Käbin: hea vise ei kao aastatega

21.10.2016

Pärnu korvpalliklubi eestvedaja Mait Käbin on muude tegemiste kõrvalt üksjagu kõva seeniorkorvpallur, kes koos teiste omaealiste meestega tuli suvel Euroopa meistrivõistlustel hõbemedalile.

 

Omal ajal Eesti mõistes tippmängija olnud Käbin toob naljaga pooleks välja korvpallurite vanasõna, et ega hea vise kao kuhugi, lisades, et vanuse kasvades on kõige tähtsam, et endale passiivse eluviisi ja söömisega liiga ei tee. „Kui suudad sportlikku joont hoida, hakkavad konkurendid sinust vaikselt maha jääma. Siis oledki neist paremas konditsioonis ja piltlikult öeldes kestad kauem ja hüppad kõrgemale,” räägib Käbin.

Just tema oli üks võtmemängijatest, kes aitas pärnakad suvel Horvaatias Poreci linnas toimunud veteranide EM-il vanuseklassis 50+ suurde mängu. Tõsi, Käbin kutsus pealinnast meeskonnale appi ka vanad sõbrad, Nõukogude Liidu noortekoondises mänginud Jüri Metsaoru ja omaaegse Tallinna Kalevi ässa, 1991. aastal Nõukogude Liidu meistriks tulnud Ivo Saksakulmu. Oma meeskonna parimana kogus Käbin EM-turniiril mängus keskmiselt 14,8 punkti, sõber Saksakulm ei jäänud palju maha, kogudes mängus keskmiselt 14,2 punkti.

„Meie olime oma Pärnu võistkonnaga esimest korda nii kõval turniiril. Ma arvan, et Pärnu linnavalitsuse toetus on väga positiivne. See on märk Pärnu linna sportlikust suhtumisest ja miks siis mitte kõrges eas sportimist jätkata,” leiab Käbin. Ta rõhutab, et seeniorieas on sporditegemise kõrval sama oluline suhtlemine. Just suhtlemine korvpalli mängides.

Kui nüüd mõni seenior tunneb, et temagi tahaks hakata taas palli patsutama, siis kas võtate uued tulijad vastu? „See on nii nagu noortekorvpallis, ega me kunagi ühtegi last ukse taha ei jäta. Kel huvi ja kes mängida tahab, see on tavaliselt saanud võimaluse,” vastab seeniorkorvpallur. Eks korvpalliga tegelevaid punte olegi teisigi, aktiivselt tegutsevatel ettevõtetel ja sõpruskondadel. „Tähtis on, et meeskonna tase oleks enam-vähem ühtlane. Spordis on hea, kui keegi ei ole kellestki liiga palju üle,” selgitab Käbin.

Olgu siis tegemist korvpalli või ükskõik mis teise spordialaga, vanuse kasvades tuleb ennast ikka liigutada. Käbin näeb, et aasta-aastalt on selles vallas inimeste teadlikkus suurenenud, ka spordivarustus on igale maitsele kättesaadav. Selle tulemusena ongi Pärnu ujulate ja Raeküla ringi läheduses parkivaid autosid pidevalt juurde tulnud.

Käbin rõhutab veel üht olulist aspekti: kui seenior peaks oma seltskonnast või sõprade pundist kõrvale astuma, läheb raskeks, kuna elustiil muutub teiseks. „Tunnen enda pealt ära, et kui teed liiga palju tööasju ja jätad ühe või kaks trenni vahele, on pärast hoopis halvem enesetunne,” märgib korvpallur.

Pärnu kossuässad

Pärnakatest aitasid medali Eestisse tuua Veljo Miklas, Valdo Knaps, Mait Käbin, Marko Põldsam, Henn Koolmeister ja Mati Murru.

Kristjan Roos

 

Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Regionaalsed liigad
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100
Sünnipäevad
Täna, 20. september
Remo Holsmer (40)
Ants Norak (41)
Aurika Raamat (59)
Rene Raaperi (38)
Tiiu Ronk Kukk (84)
Anastassia Vahruðeva (31)
Homme, 21. september
Kristjan Karm (39)
Ermil Kuldkepp (60)
Andre Pärn (43)
Sonata Eliis Timofejeva (19)
Sulge

Ülekanded