Tartu Ülikool Maks & Moorits
Tartu Ülikool/Rock vs BC Kalev/Cramo

TÄNA: TÜ/Rockil võimalus võita tiitel kodupubliku ees

22.05.2015

Alexela korvpalli meistriliiga selle aasta finaalis on seis üllatuslikult 3-1 Tartu Ülikool/Rocki kasuks. Tartu võistkonna esimene võimalus kindlustada tiitel on reedel, kui kohtutakse viiendat korda BC Kalev/Cramoga. Kohtumine algab kell 19.00 Tartu Ülikooli Spordihoones. Mängust teevad otseülekande TV6 ja Delfi TV.

Kui finaali esimese mängu võitis Kalev/Cramo küllaltki kindlalt tugeva teise poolajal toel 77:63, siis järgnevad kolm mängu on võitnud TÜ/Rock. Teises mängus haaras ülikooli võistkond ohjad enda kätte teisel veerandil, võites selle 20:6. Teisel poolajal Cramo ähvardas, aga 5 punktist lähemale ei jõudnud. Lõpptulemuseks jäi Rocki 68:61 võit.

Kolmas mäng oli pea 37,5 minutit punkt-punkti heitlus. Kohtumise lõpetas Rock aga 16:4 spurdiga, saades rünnaku väga hästi tööle samal ajal kui Cramo kaitse ja rünnak lagunes täiesti. Lõpusireeni kõlades näitas tabloo Rocki 77:66 võitu.

Neljas kohtumine jätkus sisuliselt sealt, kus eelmine pooleli jäi. Vähem kui veerandtunniga juhtis Rock 42:16. Tartu mängis rünnakus väga kindlalt samas kui Kalevil ei tabanud näiliselt mitte ükski vise. Kolmandal veerandil tuli Cramo mitmel korral 9 punkti kaugusele ning Tallinna võistkonnal oli võimalus vähendada vahe veelgi väiksemaks, aga ei suudetud. Pärast 40 mänguminutit oli Rock saanud finaalseeria 3 võidu tulemusega 77:61.

Rock võib tunda ennast 3-1 liidripositsioonil üsnagi kindlalt. Ainult ühel korral on Eesti meistriliiga finaalis läinud üks tiim juhtima 3-1. See juhtus 2007. aastal ning ka too kord oli Rock selleks võistkonnaks. 8 aasta tagune seeria lõppes Rocki 4-2 võiduga, kindlustades tiitel Saku Suurhallis pärast seda, kui Cramo suutis Tartus teise võidu kirja saada. Täiesti kindel ei saa Rock aga ka olla. Kasvõi selle aasta NBA playoffides tuli Houston Rockets läänekonverentsi poolfinaalides samasugusest „august“ välja Los Angeles Clippersite vastu.

Gert Kullamäe üritas pärast kolmandat võitu Rocki eduseisu tähtsust vähendada. " Tiitel on veel kaugel-kaugel… Siin ei ole veel midagi otsustatud. Peame olema väga keskendunud. Oleme seeria pööranud pahupidi, aga Tartus hakkab kõik 0:0-st,“ sõnas Rocki peatreener.

Terve seeria parim mängija senimaani on ilmselt Rocki mängumees Tanel Kurbas, kes on kolmes Tartu võidumängus visanud keskmiselt 20,3 punkti. Samuti on ta kaitses väga edukalt võtnud kinni Cramo mängujuhi Scott Machado.

"Eriti tihti sellist head tunnet ei koge, kus mäng nii hästi sujub. Täna oli õnneks selline päev, kus sisuliselt kõigil oli üle keskmise päev," ütles Kurbas pärast mängu ja lisas, et väga uhke oleks tiitel Tartus võita.

BC Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak kiitis Rocki hea kaitsetöö eest. "Mänge võidetakse kaitsega. Rock võitis poolfinaali kaitsega ja on ka nüüd terve seeria kaitses väga tubli olnud," sõnas Varrak. Teiseks kaotuse põhjuseks tõi ta välja visketabavuse.

Tõesti on Kalev/Cramo visketabavus olnud viimases kolmes mängus (väga) kohutav. Kolmapäevases kohtu oli Cramo kolmeste protsent 14,3 - 28 viskest läbis rõnga kõigest 4. Cramo kehva tabavuse põhisüüdlasteks võib pidada põhitagamehi Machado-Veideman-Arbet-Škelet. Nelja peale kokku tabati kolmeseid 1/18. Lisaks viskasid kolmik Machado-Veideman-Arbet kaheseid 4/19.

"Mäng algab mängujuhist, täna meil jälle pall ei liikunud. Mehed kaotavad enesekindlust viskel, kui pall ei liigu. Vorm on hea, väsimust pole, vise lihtsalt ei lähe," kommenteeris Rain Veideman Cramo meeskonna halba tabavust. Ka Martin Müürsepp ütles, et Cramo mängijatel on enesekindlus kadunud ning ei tea, kas nad suudavad selle tagasi saada.

TÜ/Rockil on reedel esimene võimalus lõpetada finaalseeria ja tuua meistritiitel tagasi Tartu linna. Juhul, kui Kalev suudab enesekindluse tagasi saada ning suudab mängu võita, toimub seeria kuues mäng pühapäeval Saku Suurhallis.

Reedel algab mäng Tartu Ülikooli Spordihoones kell 19:00. Kes saali mingil põhjusel tulla ei saa, saavad kohtumisest otsepilti vaadata TV6-st ja Delfi TV-st.