TALTECH
Tartu Ülikool

Kalev/Cramo alustas veerandfinaalseeriat kindla võiduga

07.04.2015

Kevadisel teisipäevaõhtul tehti legendaarses Kalevi spordihallis algust Alexela Korvpalli Meistriliiga play-off’idega. Esimeses kohtumises võõrustas valitsev Eesti meister Kalev/Cramo teist Tallinna klubi TTÜ KK-d. Kalev võttis kolme võiduni mängitavas seerias esimese võidu kindlalt 90:62.

Pärast TTÜ esimest kiiret korvi haaras Kalev liidripositsiooni enda valdusesse, tehes 9:1 vahespurdi. Hetkeks vähenes veel vahe 4-punktiliseks, kuid kalevlased tabasid hästi kaugelt, juhtides esimese veerandaja järel täpselt poolega, seisuks 24:12. Teisel kümnendil vahe püsis. Ilma Machado ja Arbetita mänginud Kalev kontrollis kohtumise kulgu kindlalt, olles poolajaks ees 38:26.

Teisel poolajal läks mäng palju lahtisemaks. Meeskonnad tabasid hästi nii lähedalt kui ka kaugelt. Ka TTÜ visked tabasid palju paremini, kuid kalevlased olid siiski neist koguaeg ühe sammu võrra kaugemal, juhtides enne otsustavat kümmet minutit 66:45. Viimasel veerandajal enam TTÜ kodumeeskonnale ohtlikuks ei saanud ning Kalev võttis esimeses veerandfinaalkohtumises kindla 90:62 võidu.

„Teadsin enne mängu juba, et saan täna rohkem mängida,“ sõnas mängukangele Martin Dorbek. Ta lisas: „Meile on viimasel ajal esimesel poolajal visatud 50 punkti ringis ja täna treener ütles, et peame seda ära hoidma ning jooksma, jooksma, jooksma.“

Üleplatsimees oli Martin Dorbek, kel jäi kolmikduublist puudu vaid üks lauapall. Dorbek viskas 20 punkti, andis 10 resultatiivset söötu ning korjas lauast 9 palli. Teda toetasid Keith Benson 16 ning Mindaugas Kupšas 12 punkti. TTÜ poolelt tõid Kiur Akenpärg, Kristjan Makke ja Andrew Arnold 15 ning Joonas Järvelainen 12 punkti.