Alexela KML play-offi avamäng teisipäeval Kalevis

07.04.2015

Alexela Korvpalli Meistriliiga põhiturniiri järjestus sai lõpplahenduse alles viimaste mängudega. Teisipäeval, 7. aprillil algab play-off BC Kalev/Cramo ja TTÜ KK veerandfinaalseeria esimese mänguga. Play-off'i avamäng algab Kalevi spordihallis kell 19:00. Otseülekannet saab jälgida Delfi TV vahendusel.

Põhiturniiri võidu Valgas maha mänginud Kalev/Cramo alustab veerandfinaalseeriat juba 7.aprillil, sest pärast seda siirdutakse kolmemängulisele välisturneele VTB ühisliigas. Viimastes põhiturniiri mängudes kohtutakse võõral väljakul Tsmoki-Minski, Saraatovi Avtodori ning Kaasani Unicsiga. Turneelt naastes jätkub veerandfinaalseeria TTÜ-ga.

Kalev/Cramo on jõudnud väga lähedale VTB ühisliigas play-off'i jõudmisele, järgmised päevad ja nädalad toovad selgust.

TTÜ KK võttis põhiturniiri lõpus päris mitu olulist võitu, kuid sellest ei piisanud, et tabelis 7. kohast kõrgemale tõusta. TTÜ-d ootab ees aprilli lõpus veel Rahvusvahelise üliõpilasliiga (ISBL) Final4 Moskvas.

Teistes veerandfinaalpaarides kohtuvad: TÜ/Rock - TLÜ/Kalev, TYCO Rapla - Valga/Maks&Moorits, Rakvere Tarvas - KK Pärnu. Seeriad mängitakse 3 võiduni. Vaata ajakava SIIT. Allpool kahest eeldatavalt tihedamast paarist.

Neljapäev 9. aprillil kell 19 Rakvere Tarvas vs KK Pärnu, Rakvere Spordihall (Delfi TV). Põhiturniiril jäi nende meeskondade seis 2-2. Kui esimesed kaks mängu – kodus ja võõrsil, kuulusid Pärnule, siis kaks viimast Tarvale. Rakvere võitis veebruari lõpul Pärnut kodus 102:76 (poolaeg 44:45), tehes vaid neli pallikaotust.

Pärnu on aga talvisest unest ärganud ning võitis kaks viimast põhihooaja mängu, sh TÜ/Rocki kodus koguni 88:69...Tarva viimase kaheksa mängu saldo on hea – 6-2, Valgal 3-5.

Reedel 10. aprillil kell 19 TYCO Rapla vs Valga Maks&Moorits, Rapla Sadolin Spordihoone (Delfi TV). Põhiturniiri viimases mängus võitiski TYCO Valga mehi 72:64 (29:35). Hõlpu Raplale ei antud, kuid selge paremus lauas ja korvisöötude osas pääses maksvusele. Domagoj Bubalo sai kirja 19 punki, kaotajail Reinis Strupovics 22 punkti.
Tõotab tulla üsna põnev seeria, sest Raplal saab piirilinnas raske olema. Kristo Saage juba hoiatas TYCO mehi, öeldes: „Eks nad meist sutsu paremad ole, aga see ei tähenda, et me ei võiks neid üllatada. Võimalus on meil kindlasti olemas.“

Tänavune seis liigas 4-0 Rapla kasuks. Rapla on ilmselt seerias tugevam, stabiilsem, lisaks on neil kodueelis.

Pildil: Kristo Saage, uus kevad, uus soeng. Tema panust Valga meeskonna edukas hooajas ei saa alahinnata (keskmiselt 31 minutiga 10,1p+3,7lp+3,2rs). Saagele tehakse iga mäng 4,7 viga, mis on liiga viies näit (eestlaste seas teine Reimo Tamme 5 järel).