Domagoj Bubalo

TYCO Rapla lõpetas põhiturniiri kolmanda kohaga

04.04.2015

Alexela Korvpalli Meistriliigas selgus põhiturniiri lõppjärjestus alles viimasel mängupäeval. TYCO Rapla võitis kodusaalis tasavägise lahingu järel 72:64 Valga/Maks&Mooritsit ning kindlustas sellega põhiturniiri kolmanda koha. Kuna KK Pärnu võitis täna põhiturniiri võidu juba kindlustanud Tartu Ülikool/Rocki tähendas kaotus Valgale viienda koha loovutamist pärnakatele. Kolme võiduni peetavas veerandfinaalseerias kohtub Rapla Valgaga ning Pärnu Tarvaga. Juba varem olid selgeks saanud paarid: TÜ/Rock-TLÜ/Kalev ja BC Kalev/Cramo-TTÜ KK.

Tänast mängu Raplas Sadolin spordihoones alustas edukamalt külalismeeskond ning hoidis liidrirolli terve esimese poolaja. TYCO Rapla pääses esmakordselt juhtima kui mängitud oli 23 minutit. Rait Keerlese tabav kolmene tõi tabloole numbrid 38:37. Edasi jätkus punkt-punkti heitlus, veel neli minutit enne mängu lõppu oli vahe vaid 2 punkti 64:62 Rapla poolt vaadatuna. Viimastel minutitel viskas TYCO Rapla 8 punkti vastaste 2 vastu ning võttis kodupubliku toel väärt võidu ning kolmanda koha põhiturniiril. TYCO Rapla jaoks on kolmas koht põhiturniiril läbi aegade parim. Seni oli ette näidata hooajast 2011/2012 põhiturniiri 4. koht, mullu lõpetati põhiturniir alles 7. kohal.

Tänases mängus oli TYCO Rapla resultatiivsemad olid Domagoj Bubalo 19 ja Janar Soo 11 punktiga. Valga/Maks&Mooritsi skoori eest hoolitseseid peamiselt kaks lätlast - Reinis Strupovics 17 ja Jurijs Aleksejevs 22 punktiga.

TYCO Rapla ja Valga/Maks&Mooritsi saldo põhiturniiril jäi 4-0 raplakate kasuks. Kristo Saage rääkis Delfi TV-le: "Eks nad sutsu paremad on, aga see ei tähenda et me neid üllatada ei võiks. Võimalust on kindlasti. Eesmärk oli 6 hulka saada ja sinna me saime. Nüüd on eesmärk kolm võitu saada!"

"Nüüd hakkab kõik jälle nullist. Valga on kogenud meeskond, aga kui me räägime seeriast, siis kas nad kaheksakesi jaksavad." sõnas TYCO Rapla peatreener Aivar Kuusmaa Delfi TV eetris.

Tulised play-off'id algavad juba teisipäeval 7. aprillil kui avamängus kohtuvad Kalev/Cramo ja TTÜ KK. 9.aprillil alustab Rakvere Tarvas kodusaalis Pärnu vastu ning 10.aprillil peetakse esimesed mängud Raplas ja Tartus.