Brandis Raley-Ross

Rakvere Tarvas võitis tänu heale teisele poolajale TTÜ KK-d

03.04.2015

Alexela Korvpalli Meistriliiga põhiturniiri eelviimasel mängupäeval läksid vastamisi TTÜ KK ning Rakvere Tarvas. TTÜ juhtis kohtumise keskel juba 25 punktiga, kuid marulise teise poolaja teinud Tarvas võitis lõpuks mängu 82:78 ning Virumaa klubil on siiani võimalus tulla põhiturniiril kolmandaks.

Kohtumist alustas hästi TTÜ, kes tegi seisult 5:2 Tarva poolt vaadatuna 20:0 vahespurdi, haarates sellega mängu initsiatiivi enda valdusesse. TTÜ hea hoog jätkus kuni veerandaja lõpuni, mille järel juhiti 27:8. Teisel kümnendil läks edasi Heino Lille hoolealuste suurepärane visketabavus ning liidripositsioon püsis kindlalt nende käes, juhtides poolajaks 20-punktiga.

„Poisid jaksasid täna tublisti i ja tegid ka. Vastas on hea meeskond, me oleme iga kord TTÜ-ga hädas olnud. Nad karistasid meid kohe ära, kuid õnneks see teine poolaeg tõi meile head emotsiooni enne play-off’i. Ütlesin poolajal meestele, et me ei saa vahetada sedasi, kui mees jääb vabaks, rääkima peab,“ rääkis Andres Sõber Delfi TV eetris.

Teisele poolajale tuli Tarvas tagasi kui uus meeskond. Võideldi aktiivsemalt nii kaitses kui ka rünnakul, vähendades jõudsasti oma kaotusseisu. Juba kolmandal veerandajal jõudis Rakvere vaid punkti kaugusele, seisuks 61:62 Tarva poolt vaadatuna. Viimane poolaeg pakkus pingeid igale korvpallisõbrale. Kumbki meeskond ei suutnud kohtumist enda kasuks pöörata ning lõpuminutite heitluses jäi peale Rakvere Tarvas 82:78.

„See on sel hooajal meie probleem olnud. Esimesel poolajal mängime hästi ja teisle vajume ära. Meil ei oel piisavalt tagamängijaid ja nad peavad liiga palju platsil olema. Esimene poolaeg mängisime hästi, kuna viskasime kolmepunkti viskeid 75%-liselt. Vastaste ametimehed võtsid teisel poolajal ette ja tegid ära, eesotsas Ross-iga. Nüüd tuleb play-off Kalev/Cramoga, loodetavasti on nad oma turneest väsinud ja tulevad huvitavad mängud.

Tarva parim korvikütt oli Brandis Raley-Ross, kes viskas 31 punkti. Jan Span lisas 13 ja Juris Umbraško 10 silma.

TTÜ resultatiivsemad olid Andrew Arnold 17 punkti ja 10 lauapalli ning Mooses Kaja 16 punktiga.