ONLINE mängud
Reni Alvin Kuimeti käe läbi läks protokolli täna 10 pt, 5 lp, 4rs, 6 vl

TÄISMAJA! TTÜ agressiivne mäng sundis G4S Noorteliiga kapituleeruma

11.10.2017

Alexela KML on tänavu alanud meeldivalt kõrge publikuhuviga. Nii ka täna TTÜ Spordihoones, kus kohal oli 700-800 pealtvaatajat. Respekt. Võitluseks siiski ei läinud: TTÜ KK oli mänguks hästi valmis ja alistas noorendatud koosseisuga mänginud G4S Noorteliiga koguni 101:46 (56:19).

Male väljendeid kasutades valged alustasid ja sundisid vastase alistuma 19. käiguga. TTÜ juhtis avaveerandi lõpuks 31:10 ning poolajaks 59:19. Šahh-matt. Kodumeeskond TTÜ oli suurepäraselt häälestunud, kaitses kui üks mees ning ega eriti noortele hingamisruumi ei jäetud. Sunniti palli kaotama.

 

TTÜ KK poolel puudus täna (endiselt) Ivalo Pajumets, G4S Noorteliiga poolel aga kolm 12. klassi poissi – Carlos Jürgens, Ron-Arnar Pehka ja Eric Schmalz. Kuna suvel lõpetasid eelmise hooaja vedurid Madis Soodla, Taavi Jurkatamm, Karl-Robin Jürjens, Tom Kaldre ja Karl-Joosep Lüüs, oli arvata, et läheb raskeks. Nii ka läks.

 

TTÜ oli teinud avamängust (kindel kaotus Valgas) õigeid järeldusi ja taastas tänase mänguga enseusku. G4S Noorteliiga poolel võis näha uusi noori tüüpe, kel kõik veel ees. Need jäid täna üksikuteks sähvatusteks. Võimu vastu Indrek Visnapuu juhendatavad ei saanud kuidagi.

 

VÕTMEHETK. „Avatakt on tavaakt,“ kirjutas Artur Alliksaar. Ka täna lõppes mäng, nagu soomlased tavatsevad öelda, „heti kättelyssä“.

PUNANE NIIT. G4S-i poisid alustasid püüdlikult ja kiire korvpalliga, kuid pall kadus ära. Valesööte oli isegi noorte kohta liiga palju – liiga lihtsaid palli äraandmisi just.

MÄNGU TEGIJA. TTÜ kui meeskond – õige suhtumine, õige käivitus.

X-FAKTOR. Aleksander Kaaberma, statsionaarne pingipoiss tegi tublisti skoori – 13 pt (11/6), lisaks 3 lp.

STATISTIKA EI VALETA. Audentese kasvandikud tegid 29 pallikaotust. Saab ka hullemini ja see kindlasti pole suure kaotuse peamine põhjus, aga loodetavasti see kategooria paraneb.

 

MÄNGU STAARID. Kuimet ***, Peil **, T.Raadik *

 

NII NAD RÄÄKISID

Rait Käbin (TTÜ KK, Delfi TV-le – Siim Raudla): „Tahan tänada eeskätt meeskonda ja mänedžeri Raido Ringmetsa, kes nägi vaeva, et saal täna täis tuleks. Mis nii viga mängida, lõbus!

Eks meid toodi avamängus Valgas maa peale tagasi; näidati koht kätte. Täna olime eeskätt kaitses väga tublid, mänguks valmis. Olen tänasega rahul.

Mis puutub korvialust pikka, keda ootame, siis ei saa öelda... Rannula kuulab. Aga jah, meil on neid lausa kolm tükki siin.“

 

Indrek Visnapuu (G4S Noorteliiga, Delfi TV-le – Siim Raudla): „Liiga nõrgad, liiga noored oleme. Enamus neist, kes täna said mängida, ei vea KMLi taset välja. Puudu oli meil täna kolm kõige vanemat (12. kl) poissi. Kui nemad lisanduvad, oleme usutavasti tugevamad ja ei kaota niipalju palli.

 

Kui vigastustest lähemalt võtta, siis Schmalz taastub pikaajalisemast vigastusest (BSBC-l juhtunud põlvetrauma), Ron Pehkal löödi esiliigas hambad kurku – vaatame, kas piisab kohendamisest, või on tõsisem töö ees. Carlos Jürgens tegi noorteturniiril põlvele viga.“

 

PROTOKOLLIST.

TTÜ KK-G4S Noorteliiga 101:46 (56:19)

Lauapallid: 40-40

Korvisöödud: 23-10

Pallikaotused: 7-29

Vaheltlõiked: 20-5

 

2 pt: 60 vs 39 %

3 pt: 41 vs 20 %

vv: 58 vs 50 % (G4S vaid 4/2)

 

TTÜ KK: Toomas Raadik 16 pt, Tõnis Peil (pildil) 14+8 lp+3 vl, Aleksander Kaaberma 13 pt, Rain Koort 12, Reni-Alvin Kuimet 10+5+4+6 vl, Oliver Metsalu 10, Sander Viilup 9+2+4, Norman Käbin 6+3+6+3 vl, Sten Olmre 6+6+2.

 

G4S: Mark-Andreas Jaakson 10+6+4, Hendry Engelbrecht 6+10 lp, Ran-Andre Pehka, Leemet Loik 6 pt, Erki Kuhi 4+5 lp, Joonas Šein 4+5+2.

 

*       *       *

Sel nädalal peetakse veel vaid üks, kuid see-eest vägev matš. Raplas kohtuvad laupäeval algusega kell 17.10 telemängus (TV 6, Delfi TV) AVIS Utilitas Rapla ja Tartu Ülikool. Aivar Kuusmaa vs Priit Vene.

 

Eesti Korvpalliliit
Alexela Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Koondised
G4S Noorteliigad
Meeste amatöörliigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Seeniorid
Kohtunikud
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Artiklid ja intervjuud
Videoarhiiv
Pood
BSBC
Sünnipäevad
Täna, 21. september
Kristjan Karm (37)
Ermil Kuldkepp (58)
Andre Pärn (41)
Ela Tihane (34)
Homme, 22. september
Remy Aare (39)
Heigo Erm (38)
Jaak Hubelmann (63)
Margus Jaago (55)
Madis Mets (31)
Sulge

Ülekanded