TTÜ KK
Hetk tänasest mängust, Kristjan Kangur vs Mihkel Kirves. Foto: Kalev/Cramo

Kalev/Cramo võttis kodus visa Pärnu üle töise võidu

10.10.2017

Alexela KMLis peeti täna üks kohtumine, milles BC Kalev/Cramo käivitas kolm veerandit oma mootorit ning sai lõpuks Pärnu Sadama üle päris veenva 88:72 (40:34).

Cramo poolel oli täna puudu hooaja alguse meeskonna parim Branko Mirkovic. Meeskonnast lahkus eile Saksamaale teatavasti Martynas Mažeika, kelle asemele otsitakse pigem rohkem viskavat tagamängijat kui seda leedulane oli. Koosseisus polnud ka Madis Soodlat. Pärnul endiselt puudu Saimon Sutt.

Veel kolm minutit enne kolmanda veerandi lõppu oli seis Cramo kasuks vaid viis silma – 57:52. Veerandi lõpuks lipsas Kalev siiski tänu Soku, Kanguri, Dorbeku ja Simmonsi korvidest juhtima 67:55.

Dorbek, Kangur ja Simmons olid ka need mehed, kes mängisid viimase veerandi viie minutiga sisse turvalise vahe – 80:63. Pärnu tegi soliidse partii, Kalev/Cramo pani endast niipalju kui vaja. Pinget jäi pigem vajaka, aga mõlemad jätsid küllalt sümpaatse mulje.

Kui rääkida avapoolajast, siis Pärnu tegi üle ootuste head mängu. Organiseeritus, rünnaku ülesehitus, distsipliin, lauavõitlus – kõik oli laitmatu. 16. minuti lõpus viis Karl-Martin Kask näiteks külalised ette 31:29. Vaid teise veerandi lõpu mõõnd lasi Cramo poolajale (8:1 spurt) rahulikuma südamega.

VÕTMEHETK. Kolmanda veerandi lõpus Pärnu enam lihtsalt ei jõudnud Cramoga sammu pidada, kütus sai otsa.

PUNANE NIIT. Cramo jäi selgelt alla lauas, nii nagu ka mängus Raplaga. Mis toimub?

MÄNGU TEGIJA. Sten-Timmu Sokk. Kümme korvisöötu on kõva sõna. Endal ei ole sihik siiski veel päris paigas.

X-FAKTOR. Karl-Martin Kask – südi esitus. Kuid nagu Heiko Rannula ütles, ta on ennegi näidanud head mängu. Kiita saab siis, kui teeb järjest 3-4 samasugust mängu.

STATISTIKA EI VALETA. Pärnu tegi 19 pallikaotust, Cramo 7.

MÄNGU STAARID. M.Dorbek ***, Lips **, Kangur *

NII NAD RÄÄKISID.

Alar Varrak (Kalev/Cramo, Delfi TV-le): „Laua kaotasime, Pärnule. See ei ole hea märk. Tuleb tunnistada, et meie minek ei ole kõige parem. See sai alguse Ungaris II poolajal ja kestab tänini. Raplaga oli meil raske, ka täna polnud kerge.

Just emotsionaalne pool teeb muret, meie mängus puudub nauding ja sära. Vägisi seda luua ei saa, asi peab tekkima loomulikul teel. Ka tänane oli selline ärapingutamise mäng. Saime asjad õnneks teisel poolajal kontrolli alla. Liidri puudumine on ehk ühel päeval ka teistpidi hea – pean silmas ühtsust. Võibolla on see hooaja mingis faasis hoopis meie võtmesõna, eelis.“

Heiko Rannula (Pärnu Sadam, Delfi TV-le): „Tegime enda võimetekohase mängu. Pole midagi ette heita meestele. Sellise survega me ei ole võimelised 40 minutit mängima, võibolla 30. Täielikult on meie mängus praegu puudu mängujuhtimine kui selline... Olen siiski enam-vähem rahul. Võrreldes avamänguga on tunda tugevat edasiminekut.“

Rannula lisas, et suure tõenäosusega saab uba järgmises mängus osaleda ka Saimon Sutt. Jõudu natuke juures.

Pildil: Üleplatsimees Martin Dorbek.