TTÜ KK
Gert Dorbek, Rapla meeskonna tänane käimatõmbaja.

Raplalt soliidne esitus, TLÜ/Kalevilt üllatavalt nõrk partii

09.10.2017

Koduses Alexela KMLis sai silma pähe AVIS Utilitas Rapla meeskond, kes alistas võõral väljakul Kalevi spordihallis kõrgete eesmärkidega Tallinna TLÜ/Kalevi meeskonna 78:56 (43:30).

Kalevil oli all võit võõrsilt Pärnu üle (78:72), Raplal aga kaotus võõrsilt Kalev/Cramole (76:78). Mullusel hooajal oli õhiturniiril mängitud aga võrdselt – 2-2. Küsimärgiks enne mängu oli Kalevi ühe liidri serblase Djordje Dzeletovici osalemine, kuid ta mängis ja oli pealtnäha korras. See-eest maadles platsil kõhuhädaga Bamba Fall.

Mängust niipalju rääkida ei ole. Sven Kaldre donk viis Rapla ette 14:6, kuid Kalevi 9:0 spurt (Saage, Dzeletovic, Akenpärg) läks omakorda juhtima väike Kalev 15:14.Tundus nagu näeksime me täna juba seda oodatud uue Kalevi käekirja. Saage tabas koos sireeniga Kalevi eduks 20:18.

45 Rapla fänni elasid muu seltskonna Kalevi hallis selgelt üle ning teisel veerandil vahetas Rapla käiku. Indrek Kajupanga vabavisete järel 16. minutil oli seis 37:27 Rapla kasuks ning Gert Dorbek tabas sireeniga poolajaks 43:30.

Kui ka nüüd polnud kõik selge, siis kolmanda veerandi sündmused (23:13 Raplale) enam küsimärke õhku ei jätnud. Rapla mäng ja mängijad olid sedavõürd kavaliteetsemad, et Kalevil polnud pikemast pingist mingisugust abi. Samuti andis Kalev ses mängus palju ise ära, 21 pallikaotust on selle üks ilminguid.

Viimane veerand oli igavavõitu vormistamine. Kohati tekkis küsimus, et kui TLÜ/Kalev on deklareerinud suuri eesmärke (medal & finaal), siis kas osad meeskonna liikmed ei osalenud klubi treeningettevalmistuses? Nõnda kesine on mõne mehe vorm.

VÕTMEHETK. Kolmanda veerandi algus. Kaldre, Cressler ja Ziedinš viisid vahe 20 punktile ja sealt alla see enam ei tulnud.

PUNANE NIIT. Rapla võitis enamus kahevõitlusi, lahtisi palle ning oli kordades isukam. Võibolla oli Kalevil ka lihtsalt väga halb päev.

MÄNGU TEGIJA. Gert Dorbek. Ausalt teenitud tunnustus. Oli käimatõmbaja, emotsionaalne liider, võitleja.

X-FAKTOR. Ehk ei olnud saalis viibinud presiidium – linnapea kt Taavi Aas, Kalle Klandorf, Monika Batrakova, Rein Ilves ja teised tähtsad isikud TLÜ/Kalevi jaoks soosiv faktor.

STATISTIKA EI VALETA. Rapla oli kõigis olulistes kategooriates parem.

MÄNGU STAARID. Ziedinš ***, Dorbek **, Cressler & Saage *

NII NAD RÄÄKISID.

Raido Roos (TLÜ/Kalev, Postimehele): "Võib öelda küll, et olen pahane. Kogenud mängijad tegid rumalaid otsuseid. Ma ei tea, kas see oli ülehäälestatus, aga väljakul küll see välja ei paistnud."

"Küsimus ei ole selles, et Rapla oleks mehitatuse poolest sedavõrd palju üle olnud. Küsimus on selles, millega me ise hakkama ei saanud. Rünnakul rabistasime, kaitses ei jõudnud me positsioonidele."

Kui rääkida Bamba Fallist, siis tal on siia jõudmisest saati olnud probleem seedimisega. Käisime temaga arsti juures ning saame homme analüüside vastused."

Gert Dorbek (Rapla, Postimehele): "Teise ja kolmanda veerandja mängisime päris korralikult. Järgisime kaitses mänguplaani ning saime tänu sellele kiirrünnakutelt korve."

PROTOKOLLIST.

TLÜ/Kalev-AVIS Utilitas Rapla 56:78 (30:43)

vv: 83 vs 78 %

TLÜ/Kalev: Saage (pildil) 19+4 rs (3 pt 8/5), Tamm 10 pt, Fall 9+3 lp, Akenpärg 7, Jurtom 5.

Rapla: Cressler 20+6 lp, 6 pk (13/7), G.Dorbek 16+4+5 (9/6), Ziedinš 15+11 lp (9/4), Upson 11+5 lp+4 bl, Kaldre 6+2+5, Kajupank 4 pt, Põldoja 3+4 lp.

Eff.: Ziedinš 26, Dorbek 22, Saage 20.

Homme kell 19 kohtuvad Kalevi spordihallis BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadam.

All fotol: Nolan Cressler on õigustanud ootusi kui Rapla meeskonna snaiper. Ta on kahes mängus tabanud 50 %-liselt ehk 32st 16 viset.