ONLINE mängud
Devonte Upson, kelle vastu tuleb täna Bamba Fall

Täna: TLÜ/Kalev võõrustab Kalevi hallis AVIS Utilitas Raplat

09.10.2017

Esmaspäeval algusega kell 19.05 kohtuvad Kalevi spordihallis Alexela KMLi raames kaks medalipretendenti, kui TLÜ/Kalev võtab vastu mulluse hõbedameeskonna AVIS Utilitas Rapla. Kalevil kirjas võit, Raplal kaotus.

Raplakad on Juhkentali tänaval kohal pärast kolmepäevast pausi. Neljapäeval kaotati suurepäraseks hooaja avalöögiks kujunenud Alexela KMLi avamängus BC Kalev/Cramole lisaajal 76:78. Rapla mäng oli lüheldasest pingist hoolimata positiivseks üllatuseks. On ju meeskond palju muutunud.

 

TLÜ/Kalev on pigem täienenud. Djordje Dzeletovici kõrval rassib eesliinis nüüd liiga pikim mees, vana tuttav Bamba Fall (31 a-217 cm), kes reedel kostitas pärnakaid 17 pt ja 11 lp-ga. Juurde on tulnud Renato Lindmets, Kristo Saage, Kiur Akenpärg, Mario Paiste. Kui ka Kaido Saks ja Lindmets vormi koguvad, peaks meeskond saavutama heade eeldustega tasakaaluka tiimi.

 

Avamäng, kus TLÜ/Kalev võitis võõrsil Pärnu Sadamat 78:72, osutas siiski ka Raido Roosi juhendatava väikse Kalevi vajakajäämistele. Nad kaotasid Pärnule laua suurelt 27-40, hädas oldi laua blokeerimisega. Rapla seevastu võitis laua Kalev/Cramo vastu 44-39. Kas see võib olla element, mis saab täna otsustavaks?

 

Rapla uued leegionärid – Devonte Upson (23-206) ja Nolan Cressler (23-193) said kõvas mängus mõlemad kirja 21 silma, esimene lisaks ka 9 lauda, teine 6 lp.

 

Ootaks rohkem eestlaste punkte (eelkõige Kaldre, Kajupank, G.Dorbek), samuti tahaks väga näha, et Gregor Ilves ja Kustas Põldoja ennast kindlalt rotatsiooni mängivad.

 

Võib eeldada, et tuleb võitluslik, tore mäng. Kuid mille favoriidiks on ikkagi Rapla. Mis siis, et Kalevi pink on pea kaks korda pikem. Siit saab TLÜ/Kalev muidugi variante taktika osas – kuidas suretada, lülitada mängust välja Rapla liidrid ja nii oleks võit kodumeeskonna päralt. Elame-näeme.

 

Küsimusele, kas seljale valusalt kukkunud Djordje Dzeletovic esmaspäeval kaasa teha saab, vastas Raido Roos pühapäeva õhtul diplomaatiliselt: "Homme (loe: täna - toim.) käime veel füsio juures ja eks reaalne olukord selgub mängueelsel soojendusel."

 

Mulluse põhjal võib väita, et TLÜ/Kalev on Rapla jaoks ebamugav vastane. Põhiturniiril mängiti 2-2, mõlemad võitsid ja kaotasid kodus ühe kohtumise.

 

  • Kell 19.05 Kalevi sh TLÜ/Kalev-AVIS Utilitas Rapla (Delfi TV)

 

Teisipäeval võõrustab Kalev/Cramo sealsamas Kalevi sh-s Pärnu Sadamat (start 19.05). Kolmapäeval algusega 18.30 algab kohtumine TTÜ KK-G4S Noorteliiga osavõtul.

 

*       *       *

SIINKOHAL VEELKORD KA SÜSTEEMIST

Põhiturniiril mängitakse 4 (neli) ringi (2x kodus ja 2x võõrsil), kuid erisustena:

  • Audentese Spordigümnaasiumi esindusmeeskond G4S Noorteliiga mängib 2 ringi.
  • Juhul kui SK Rafteri esindusmeeskond BC Kalev/Cramo jõuab FIBA Basketball Champions League'is alagrupiturniirile, siis mängib BC Kalev/Ctamo kõikide vastastega (v.a Tartu Ülikool ja AVIS UTILITAS Rapla) 2 ringi (2x võõrsil).

 

Play-off'i pääsevad 6 paremat, põhiturniiri 2 paremat saavad otse poolfinaali. Veerandfinaalid ja poolfinaalid mängitakse 3 võiduni, pronksimängud 3 võiduni ning finaalseeria nelja võiduni.

 

Eesti Korvpalliliit
Alexela Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Koondised
G4S Noorteliigad
Meeste amatöörliigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Seeniorid
Kohtunikud
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Artiklid ja intervjuud
Videoarhiiv
Pood
BSBC
Sünnipäevad
Täna, 21. september
Kristjan Karm (37)
Ermil Kuldkepp (58)
Andre Pärn (41)
Ela Tihane (34)
Homme, 22. september
Remy Aare (39)
Heigo Erm (38)
Jaak Hubelmann (63)
Margus Jaago (55)
Madis Mets (31)
Sulge

Ülekanded