Tallinna Kalev/TLÜ
TALTECH
Tartu Ülikool
Sten-Timmu Sokk vedas täna olulistel hetkedel meeskonda.

Alexela KML I. finaal: BC Kalev/Cramo pani teisel poolajal AVIS UTILITAS Rapla vastu paremuse maksma

12.05.2017

Saku Suurhallis tehti algust Alexela korvpalli meistriliiga finaalseeriaga. Võrdse esimese poolajaga avamängu võitis tiitlikaitsja BC Kalev/Cramo 72:52 (30:32) AVIS UTILITAS Rapla meeskonna üle.

Branko Mirkovic riputas pealtvaatajate meeleheaks kohe esimesel rünnakul palli Cedric Simmonsile korvi kohale ja võimas pealtpanek avas ajaloolise finaali punktiskoori. Peale seda mindi esialgu punkt-punktis. Rapla mehed tegid esimese nelja ja poole minutiga võistkondlikud vead täis, Kalev/Cramo oli vastukaaluks hädas lauapallide hankimisega (1 lauapall Rapla 9 vastu). AVIS UTILITAS Rapla läks hingetõmbepausile 16:14 eduseisus (lauavõitlus veerandi lõpuks 17-6).

Finaalihõngu oli Saku Suurhallis tunda ka teisel veerandil. Sven Kaldre hakkas peale tabavat kaugiviset Mirkoviciga "juttu puhuma", mille peale pidi kohtunik Aare Halliko mehi korrale kutsuma. Kui mängitud oli 15 minutit, ilutsesid tablool Rapla 26:21 edunumbrid. Kõva kaitset mängiti mõlemalt poolt, seda näitas ka poolaja skoor - 30:32 külalistele.

Intrigeeriva esimese 20 mänguminuti numbritest: lauavõitlus Raplale 24-20, visketabavus kalevlastel 42, raplakatel 34%. Kodumeeskonna resultatiivsem Simmons 12 punktiga, sloveen Domen Bratož tõi Raplale 9 silma.

¤¤¤

Väljakuperemehed tegid peale pikka pausi kiire 6:0 vahespurdi, millele omakorda vastas identse spurdiga Rapla. Sten-Timmu Soku tabav kaugvise tõi Kalev/Cramole senise mängu suurima eduseisu, 46:40. Rapla ei suutnud rünnakuid realiseerida ning see päädis kokkuvõttes kalevlaste 16:0 vahespurdiga. Viimasele neljandale veerandajale mindi vastu tiitlikaitsjate 54:41 eduseisus.

Aivar Kuusmaa otsustas viimast veerandit alustada maa-ala kaitses, mis tekitas kalevlastel korraks peataoleku. Taaskord hakkas otsustama Mirkovic tabades kaks järjestikust kolmepunktiviset (60:46). Võib öelda, et need visked olid ka otsustavad. Avamängu võit lõpuks veenvalt 72:52 BC Kalev/Cramole.

Võitjate parim oli täna Cedric Simmons 14 punkti ja 10 lauapalliga. Mirkovic lisas samuti 14 ja Sokk 10 silma. Rapla poolelt viskas täna kolm kaugviset tabanud Sven Kaldre 11 punkti.

Võitjameeskonna peatreener Alar Varrak: "Teisel poolajal mitte ühtegi etteheidet meestele. Avaveerandil kaotasime lauavõitluse ulmeliselt ja tegime pallikaotusi. Saime need asjad kontrolli alla ja siis hakkasime juba korvpalli mängima. Pikk maa on veel minna, peame olema valmis. Pühapäeval tuleb täiesti teistsugune mäng."

AVIS UTILITAS Rapla peatreener Aivar Kuusmaa: "Esimene poolaeg oli hea, aga mäng kestab ikkagi 40 minutit. Ma kartsin, et nad hakkavad väga agressiivselt peale tulema ja see ka juhtus. Mingi hetk lasime neil edu sisse, üritasime küll maa-ala kaitsega tagasi tulla aga Mirkovici kaks kolmest tulid vastu. Mirkovic ja Simmons lollitasid meid täna hästi.  Ma ei taha meestele etteheiteid teha, aga natuke mõned mängijad kukkusid ansamblist ära."