ONLINE mängud
AVIS UTILITAS Rapla
BC Kalev/Cramo
Pärnu Sadam
Tallinna Kalev/TLÜ
TALTECH
Tartu Ülikool
Osalejad. Pildilt puudu Ivo Hunt, Sander-Mel Mellikov ja Andres Sõber. Foto: Eesti Korvpalliliit

Korvpalliliit ja meistriliiga nõukogu panid uueks hooajaks plaanid paika

23.06.2016

Teist aastat järjest toimus Lepaninas 9.-10. juunil Alexela KML Nõukogu ja Eesti Korvpalliliidu ühine väljasõiduistung. Lisaks koosolekutele oli ajakavas oma koht ka sportlikule tegevusele, milleks Lepaninas on head võimalused.

Esmalt tehti kokkuvõtted lõppenud hooajast nii klubide kui ka alaliidu poolt ning vaadati juba ka eelseisva hooaja poole. Vastu võeti otsus jätkata Alexela korvpalli meistriliigas senisele sarnase formaadiga – neli ringi, erandina Tartu Ülikool, kes mängib kolm ja Kalev/Cramo, kes mängib kaks. Räägiti ka külalismängude võimalikest asukohtadest, mis viiks kõrgeima liiga korvpalli ka väiksematesse Eesti linnadesse. Välja pakutud linnade hulgas olid Paide, Viljandi, Jõhvi või Kohtla-Järve, Haapsalu ning Jüri. Otsustati kavva võtta ka uus projekt, Tähtede mäng, mis võiks esmase ettepaneku järgi toimuda järgmise aasta veebruris.

 

Klubid esitasid oma mõtted rahvusvaheliste sarjade osas, milles osaleda plaanitakse. Suuri muutusi võrreldes lõppenud hooajaga tulemas ei ole. Viis klubi osalevad lisaks kohalikule meistriliigale ühes sarjas – Audentes (U20 EYBL), Tarvas (BBL), Rapla (BBL), Pärnu (BBL) ning Valga (LBL, kaks ringi). Ülejäänud klubid plaanivad kahte lisa: Tartu Ülikooli ja TLÜ/Kalevi meeskonnad osalevad FIBA ja BBLi sarjades, TTÜ BBLis ja ISBLis ning Cramo jätkab VTB ning FIBA mängimist.

 

Arutleti välismängijate piirangute küsimuse üle. Otsustati jätkata senise süsteemi järgi, kuid EKL pöörab rohkem tähelepanu litsentsitasude summade analüüsile.

 

Räägiti ka eesti mängijatest välismaal, konkreetsemalt noormängijate võtmes, ning üles kerkis idee ellu kutsuda mentorlusprogramm. Mentorid jälgivad ja annavad noormängijatele nõu välismaale mineku ja välisklubis olemise kohta, sh käivad mänge vaatamas ning toetavad regulaarses suhtluses. Esimeste mentorikandidaatidega, kelleks on mitmed nimekad endised ja praegused koondislased, on läbirääkimised käimas.

 

Viimaks, sõna sai meeste rahvuskoondise peatreener Tiit Sokk, kes tutvustas koondise tegevuskava ja kandidaate.

 

Eesti Korvpalliliit, Alexela KML-i Nõukogu ning klubide esindajad kogunevad sarnasel ettevõtmisel taas järgmise aasta 8. - 9. juulil.  

Eesti Korvpalliliit
OlyBet liiga
Koondised
Naiste liigad
G4S Noorteliigad
Meeste amatöörliigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Kohtunikud
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Videoarhiiv
Pood
BSBC
Korvpall 2030
Sünnipäevad
Täna, 25. märts
Marko Jurkatamm (41)
Arvo Lill (72)
Peep Pahv (49)
Tuulike Pajumets (47)
Galina Perednya (17)
Ivar Raig (66)
Triin Sarapuu (35)
Kristel Suurorg-Põld (49)
Homme, 26. märts
Hugo Erkmaa (20)
Aigar Kristovald (40)
Argo Kärner (51)
Teet Laur (64)
Avo Mae (69)
Ingmar Sau (33)
Roman Temnikov (54)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Final Four 2019