Võrumaa
Kardo Kilk. Foto: Siim Semiskar.

Saku II liiga: Kilk ja Ruubel kombineerisid 73 punkti, vanameister Kriisa vedas Viljandi võidule

24.09.2020

Kolmapäeval tehti mängudega algust Saku II liigas, kus Rapla noored korvpallurid panid püsti tõelise viskekontserti ja alistasid kodusaalis Terminal Oili ning Viimsis näitas endiselt head minekut 46-aastane Valmo Kriisa, kes aitas esimese võidu kirja saada BC Viljandil.

Rapla Korvpallikool – Terminal Oil 102:94 (24:20, 27:23, 24:20, 27:31)

Kuigi külalised haarasid avaveerandil 10-punktilise eduseisu, ei suudetud seda pikalt hoida ning ülejäänud mäng kulges juba Rapla juhtimisel. Terminal Oil jõudis lõpuminutitel veel kolme punkti kaugusele, kuid võõrustajate eest säranud Ruubel  (36 p, 8 lp) ja Kilk (37p, 6 lp) ning Martin Oksa (10 p, 4 lp) kindlustasid suureskoorilises mängus Raplale tabelisse esimese võidu, vahendab Korvpall24

Lauavõitluse 30:42 kaotanud Terminal Oili parimad olid Rene Sepp 19, Georg-Edward Piil 18, Raido Raudsepp 14 ja Jörgen Õigus 13 punktiga.

KK Viimsi – BC Viljandi vald/Eesti Maavara 81:91 (22:11, 22:29, 22:22, 15:29)

Koduväljakueelis jäi realiseerimata Karulaugu spordikeskuses, kui viimase veerandajaga jäi võidust ilma KK Viimsi. Suurepäraselt mängu alustanud Viimsi läks 18:0 juhtima, BC Viljandi vald/Eesti Maavara esimesed silmad tõi Madis Soodla, kui mängitud oli juba üle kuue minuti. Kui alguses ei saa vedama, siis pärast ei saa pidama – Viljandi vanameistrid võrdsustasid teisel perioodil mängu ja näitasid ka otsustavatel minutitel kindlamat kätt.

BC Viljandi vald/Eesti Maavara võidu peaarhitektiks kujunes 46-aastane Valmo Kriisa, kelle arvele kanti 23 punkti, 11 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu, aga ka 8 pallikaotust. Teda toetasid Rauno Meerits (19 p, 7 lp, 6 rs), Jako Johannes Kõuts (17 p, 4 lp) ja Vaiko Riives (10 p, 6 lp, 5 rs). KK Viimsi eest paistsid enim silma Ron Laanemaa ja Sander Otsing (mõlemad 17 p) ning Mihkel Orasmäe (13 p, 7 lp) ja Tauri Miggur (12 p).

Saku II liiga jätkub neljapäeval kui Rahvaliigast sammu üles teinud Siris/Starforest võõrustab kell 20:30 Pauluse Spordihallis Keila Korvpallikool II/Balteco meeskonda.