Võrumaa
Ants Vaks. Foto: Siim Semiskar.

Saku II liigas olid võidukad Võrumaa ja Maaülikool

17.11.2018

Saku II liigas mängiti reede õhtul kaks kohtumist, millest esimeses purustas Võrumaa meeskond võõrsil Valgamaa kutseõppekeskuse 119:50 ning teises põnevamas vastasseisus sai Maaülikool/Ülenurme kodusaalis raske 87:84 võidu BC Narva üle.

Võrumaa ja Valgamaa mängus otsustati asjad ära juba varakult. Esimese veerandi võitsid võrukad 22:11 ja poolajaks suurendasid vahe juba 53:25 peale. Ka teisel poolajal ei lasknud külalised kodumeeskonnal üle 25 punkti visata ning hooaja kolmas võit kirjutati Võrumaa kontosse.

Võitjate parimad olid võrdselt 28 silmaga Eiko Roosimaa ja Martin Kulberg. 20 silma lisas Fredi Parker. Valgamaa eesti tegi taaskord kaksikduubli Artjom Rogovoi, kogudes 18 punkti ja 15 lauapalli.

Tõeline thriller leidisaga aset Tartus. Tasavägises mängus suutsid mõlemad meeskonnad võita kaks veerandaega ning 5:33 enne normaalaja lõppu näitas tabloo viiginumbreid 69:69, raporteerib Korvpall24. Narva jõudis järgneva kolme minutiga haarata 77:71 eduseisu ning hooaja esimene võit näis olevat käeulatuses. Sten Küüsmaa kolmene tõi tartlased viigist ühe viske kaugusele ning mängu kangelaseks tõusnud Ants Vaks tabaski 2 sekundit enne lõpuvilet mänguseisu viigistanud kaugviske. Lisaajal juhtisid külalised 2:38 enne lõppu veel 84:81, kuid tegid järgnevatel rünnakutel kolm möödaviset ning kaks pallikaotust. Ants Vaks vormistas lõpusekunditel vabavisetest võidu 87:84. BC Narvale oli see juba kolmandaks napiks kaotuseks, eelnevad kaks mängu lõppesid tulemusega 79:81 ja 71:72.

Sten Küüsmaa kogus mängu lõpuks 24 punkti ning hankis 6 lauapalli. Ants Vaks ja Märt Tolmusk lisasid kumbki 17 silma, Vaksa arvele jäi ka 4 vaheltlõiget. Anar Park oli 11 punkti, 9 söödu ja 3 vaheltlõikega lähedal kaksikduublile,

BC Narva eest viskas Dmitri Nazarov ligi 44 mänguminutiga 25 punkti ja hankis 11 lauapalli. Viis kolmest tabanud Aleksandr Ragni tõi samuti 25 punkti, lisaks ka 8 lauapalli. Aleksei Stonogin panustas meeskonna heaks 13 punkti, 5 lauapalli ja 6 sööduga.

Saku II liiga järgmised mängud toimuvad juba laupäeval, kui Kadrina Karud võõrustab Orissaare Träxi ning Rae Koss/Hansaviimistlus sõidab külla KK Viimsi/Kesklinna KK-le.