Tartu Ülikool Terminal Oil
Võrumaa

Terminal Oil alistas põnevas mängus EMÜ/Ülenurme

01.11.2018

Kolmapäevane kohtumine Terminal Oili (0-0) ja Eesti Maaülikool/Ülenurme (1-1) vahel oli kõike muud kui ühepoolne. Hooaja esimese mängu pidanud Terminal Oil kallutas mõlemapoolsete võimalustega mängu lõpuks enda kasuks 83:79 (11:17, 29:19, 19:21, 24:22).

Esimese veerandaja järel 6-punktisesse kaotusseisu jäänud Terminal Oil sai enda ründearsenali järgnevaks perioodiks õlitatud ning läks poolajale juba 40:36 eduseisus, vahendab Korvpall24. Teisel poolajal võrdne heitlus jätkus ning viimasele 10-minutilisele setile vastu minnes näitasid numbrid tablool Terminal Oili 59:57 paremust. Seisul 63:63 tegi Maaülikooli meeskond 8:0 spurdi ning läks 4:13 enne kohtumise lõppu 71:63 juhtima. Järgneva kahe minutiga vastas Terminal Oil omakorda 11:0 vahespurdiga ning läksid 1:59 enne lõpuvilet 74:71 ette. Mängu otsustavatel hetkedel tõusis võitjate võtmemängijaks Erki Saks, kes kohtumise viimasel minutil kahel järjestikusel rünnakul ründelauast oma meeskonnale korvi tõi.

Saks kogus mängu lõpuks 22 punkti ja 9 lauapalli, neist 6 ründelauast. Jörgen Õigus ja Raido Raudsepp lisasid 15 punkti, Õiguselt ka 7 lauapalli.

Eesti Maaülikool/Ülenurme eest jõudsid 20 punktini Ants Vaks ning Egert Kevvai, mõlemalt ka vastavalt 8 ja 6 lauapalli. Sten Küüsmaa ja Raiko Prosa arvele jäi 10 punkti.