Võrumaa
KK Viimsi (Foto: Siim Semiskar)

Saku II liiga meistriks krooniti KK Viimsi/Kesklinna KK (Evart 29pt + 12lp)

08.04.2017

Saku II Liiga finaalmängus alistas Valdo Lipsu juhendatav KK Viimsi/Kesklinna KK Raido Ringmetsa hoolealused TTÜ KK II numbritega  81:74 (45:37).

Finaali alustas selgelt paremini KK Viimsi meeskond, minnes juba esimestel mänguminutitel juhtima 7:0. Esimene veerandaeg Valdo Lipsu hoolealustele 28:14.

TTÜ agressiivne pressing kaitses pani Viimsi rünnakul eksima ning pooajaks vähendati kaotusseisu 45:37 peale. Kristjan Evart tõi esimese poolajaga 20 punkti ja 10 lauapalli.

Kui kolmandal veerandajal suutis KK Viimsi hoida eduseisu kümne punkti piirimail, siis kuus minutit enne normaalaja lõppu tõi Reni-Alvin Uimeti keskpositsioonivise  TTÜ taas kaheksa punkti kaugusele, 65:57. Viimsi poolelt vastas kohe kolmesega Kaarel Traumann. TTÜ tegi rünnakul teravust ja tuli mängu tagasi. Uimeti tabavate vabavisete järel oli vahe vaid kolm punkti, 71:68. Põneva mängu lõpu kallutas enda kasuks Viimsi, võttes Saku II liiga meistritiitli numbritega 81:74

Võitjate parim oli Kristjan Evart (pildil) 29 punkti ja 12 lauapalliga. Evart valiti ka finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks. Kaarel Traumanni arvele jäi 11 ja Illimar Pilk lisas 14 silma. TTÜ eest tõid Rain Koort ja Risto Puur võrdselt 18 punkti.

TTÜ KK II parimaks mängijaks valiti Risto Puur ja KK Viimsi/Kesklinna KK meeskonna pälvis sama autasu Illimar Pilk.