Tartu Ülikool Terminal Oil
Võrumaa

Saku II liiga finaalis mängivad täna TTÜ KK II ja KK Viimsi/Kesklinna KK

07.04.2017

Eile alanud Saku II liiga Final Four`il Viimsis mängiti möödunud õhtul poolfinaale. TTÜ II meeskond alistas põnevas mängus 86:75 Haabersti SK. Teises poolfinaalkohtumises võitis KK Viimsi/Kesklinna KK suureskooriliselt BC Viljandi 95:74.

TTÜ ja Haabersti mäng algas väga tasavägiselt. Kolme esimese mänguminuti järel olid tablool viiginumbrid 7:7. Seejärel haaras initsiatiivi Haabersti meeskond, minnes juhtima 17:10. Seda vahet suudeti sisuliselt hoida esimese veerandaja lõpuni, vaheajale siirduti TTÜ 26:20 kaotusseisus.

Poolajaks suutis TTÜ II 37:40 ette minna. Riietusruumidest tuli parema hooga mängu tagasi aga taaskord Haabersti klubi, asudes seitse minutit enne kolmanda veerandi lõppu juhtima 48:42. Raido Ringmetsa hoolealused tegid aga tugeva veerandi lõpu ja enne viimast otsustavat neljandikku juhtis taas TTÜ 61:63.

Veel neli minutit enne normaalaja lõppu oli vaheseis minimaalne, 73:74 TTÜ-le. Seejärel sai ülikoolimeeskond mängu kontrolli alla ja vastaseid lähemale kui kolm punkti enam ei lastud. 86:75 võit ja pääs Saku II liiga finaali TTÜ KK II meeskonnale.

Võitjate parimana tõi Risto Puur (pildil) 25 punkti ning jagas 6 resultatiivset söötu. Silver Suurorg lisas 14, Ivalo Pajumets ja Reni-Alvin Uimet 11 silma. Haabersti suurim korvikütt oli üleplatsimehena 29 punkti toonud Gaspar Bibikov.

Mängu statistika SIIT

FOTOD

KK Viimsi/Kesklinna KK ja BC Viljandi kohtumises tehti jõuvahekorrad selgeks juba teisel veerandil. Pooajaks oli Viimsi eduseis 13-punktiline, 49:36.

Teisel poolajal kontrollisid Valdo Lipsu hoolealused mängu täielikult. Enne otsustavat veerandaega oli BC Viljandi kaotusseis suurenenud juba 24-punktiliseks (75:51).

Viimane veerand oli sisuliselt vormistamise küsimus. Viljandit ei päästnud ka Rauno Meeritsa 38 punkti ja 13 lauapalli. Viimsi liikus 95:74 võiduga finaali.

Võitjate parimana tõi Kristjan Evart 28, kaitses head tööd teinud Peep Belbaum ja Tauri Miggur toetasid teda 13 silmaga. Lisaks Meeritsa fenomenaalsele 38-le silmale tõid Viljandi poolelt Marti Stepanov ja Taavi Toomla 12 punkti.