Tartu Ülikool Terminal Oil
Võrumaa

Saku II liigas esimesed veerandfinaalmängud peetud

20.03.2017

Neljapäevast pühapäevani mängiti Saku II liiga kõigis neljas veerandfinaalpaaris esimesed mängud. Seeriad mängitakse 2 võiduni ning võitjad pääsevad Final4 turniirile.

Neljapäeval veerandfinaalide avamängus võitis BC Viljandi 86:70 TLÜ/Kalev II meeskonda. Kodumeeskonna poolt kogus Rauno Meerits 40 minutiga 30 punkti ja 15 lauapalli. TLÜ/Kalev II poolt viskasid Marcus Merimaa 17 ja Kaspar-Erik Puusepp 16 punkti. Teine mäng toimub kolmapäeval 22.märtsil kell 19:15 Lasnamäel.

Ainsana sai võõral väljakul võidu Haabersti SK, kes alistas Iisaku/Toila meeskonna 73:62. Haabesrsti SK poolt tegid kaksikduublid Gaspar Bibikov 16 punkti ja 12 lauapalli ning Reigo Päkk 14 punkti ja 10 lauapalliga. Aleksandr Aleksandrov ja Andre Reinart lisasid kumbki 14 silma. Iisaku/Toila poolt oli resultatiivseim Jalmar-Joosep Saar 16 punktiga. Teine mäng toimub pühapäeval Järveotsa gümnaasiumis.

KK Viimsi/Kesklinna KK võitis reede õhtul kindlalt 97:66 Roofix/Põlva meeskonda. Enne mängu vahegrupi parima mängija auhinna kätte saanud Kristjan Evart kogus võidumängus 29 punkti, 8 lauapalli, andis 5 resultatiivset söötu ja tegi 5 vaheltlõiget. Roofix/Põlva resultatiivseim oli Mairo Padar 19 punktiga. Teine mäng selles paaris toimub reedel, 24. märtsil Põlvas.

Pühapäeva pärastlõunal pakkusid haarava lahingu Keila Korvpallikool ja TTÜ KK II, millest võitjana väljus kodumeeskond Keila 84:80. Keila KK eduseis oli vahepeal juba 20 punkti ning 1 minut enne lõppu näitas tabloo kodumeeskonna 9-punktilist eduseisu. Lõpuminutitel sattus hoogu Risto Puur, kes tabas 4 kaugviset ning TTÜ KK II-l tekkis võimalus mäng enda kasuks kallutada. 18 sekundit enne mängu lõppu sai Puur kätt proovida ka vabaviskejoonel, kus tabas kahest ühe ning vahe oli vaid 2 punkti. Loetud sekundid hiljem sai vabaviskeid proovida Keila poolt Jan Vilokas, kes tabas mõlemad ning vormistas lõppskooriks 84:80. TTÜ KK II jäi veel rünnakuaega, kuid punkte juurde ei tulnud. Keila Korvpallikooli poolt viskasid Jan Vilokas 22 ning Kevin Sepik 20 punkti. TTÜ KK II poolt viskasid Risto Puur 22 ja Andres Andrei 16 punkti.