ONLINE mängud
BC Viljandi vald/Eesti Maavara
Haapsalu
Jõgeva VSK
Keila Korvpallikool II
KK ASKUS
KK HITO/BC Karjamaa
KK Viimsi
Rae Koss/Rae Spordikool
Rapla Korvpallikool
Tartu Ülikool Terminal Oil
Võrumaa

Saku liigad edenevad täie hooga – II liiga jõudnud vahegruppi

29.11.2016

Detsember peaaegu ukse ees ning nii Saku I kui ka II liiga peavad aktiivselt kohtumisi. Kõrgem liiga on varsti läbi saamas ühe alagrupimängude ringiga, II liiga on omadega juba vahegruppidesse jõudnud.

Saku I liigas on mõlemas alagrupis n-ö ühe ringiga peaaegu ühele poole jõutud, st kõik on kõigiga ühe korra läbi mänginud. Neli meeskonda B-alagrupis, BC Tartu, G4S Noorteliiga II, VASAR ning Kuressaare BC Hundid/ASSA ABLOY, on veel nelja mängu peal, st igal neist on kohtumata ühe vastasega.

 

Põhiturniiri A-alagrupis on novembri lõpu seisuga võistlus väga tasavägine. Kuuest meeskonnast lausa neli (!) on viiest peetud kohtumisest võitnud 3 ja vahe on vaid punktierinevuses. Hetkel on esimese asetusega SK Torma Sport (+18), teisel kohal väga tihedalt kannul Tartu Kalev/Estiko (+17). Eelmise aasta meister Paide Viking Window kolmas, (+6) ning II liigast kõrgemasse liikunud EMÜ SK neljas (-5). Viiendal kohal olev Tamsalu Los Toros/Viru Haigla on kahe võidu peal ning momendil on alagrupi viimane Kohila/Telia SK/Webware.

 

B-alagrupis on jõudude vahekorrad veidi selgemad. Teistest on seni peajagu üle Betoonimeister/Tskk/Nord, kes viiest mängust ühtki kaotanud ei ole ning troonib esikohal muljetavaldava +139 skooriga. Teisel kohal on nooruke BC Tartu meeskond, kes pidanud neli mängu, võitnud kolm, +/- skoor +12. Kolmanda asetusega G4S Noorteliiga II meeskond, kelle võitude-kaotuste suhe 2/2 ja punktivahe +17.

 

Tabeli alumises otsas on seisud aga tihedamad. Ühe võiduga on kolm meeskonda - VASAR, Kuressaare BC Hundid/ASSA ABLOY ja Ambla Spordiklubi. Vasar, endise nimega Balteco, on Kuressaare ees tänu veidi väiksemale punktivahele (-54 vs -62) ning et Ambla on oma ühe võidu saanud viiest peetud kohtumisest, jäävad nemad momendil alagrupi viimasele asetusele.

 

Mängud jätkuvad liigas juba 1. detsembril ning muutuda võib veel nii mõndagi. Kõigi kohtumiste tulemused ning info edasiste kohta on võimalik leida SIIT. Turniiritabeli seisu uuendatakse jooksvalt SIIN.

**

Eesti meistrivõistlustel Saku II liigas on esimene faas läbi saanud. Regioonipõhistes alagruppides on parimad välja selgitatud ning sellel nädalal algavad vahegrupimängud. 

 

Alagrupiturniiri läbis ainsana kaotuseta Iisaku/Toila, kes alistas idaregioonis kõik vastased. F-vahegrupis tuleb mõõtu võtta KK Viimsi/Kesklinna KK, Keila Korvpallikooli, BC Viljandi ja KK Paulus/Pärnu Mets meeskondadega, kes kõik said alagrupiturniiril sarnaselt 7 võitu ja 1 kaotuse.

 

G-vahegrupi moodustavad TTÜ KK II, Haabersti SK, Narva, Roofix Põlva ja viimasel hetkel liigaga liitunud Haapsalu Korvpallikool. H-vahegrupis võtavad mõõtu TLÜ/Kalev II, Ei,Emotsioon, Kadrina Karud, Erkmaa Korvpallikool ja BC Rapla. Kui F- ja G-vahegrupi meeskonnad on koha play-off'is kindlustanud ning mängitakse parema asetuse peale, siis H-vahegrupis jagatakse välja veel vaid 2 play-off kohta. 

 

I-vahegrupis (Tallinna Ülikool, BC Kalev II, KK HITO/Jõhvi, Valgamaa Kutseõppekeskus ja Orissaare Träx) mängitakse välja kohad 16.-20. ning J-vahegrupis (Audentese SK, KK Rae Koss/Hansaviimistlus, Tartu Terminal) 21.-23.koht.

 

Saku II liiga ajakavasid ja tulemusi leiavad huvilised SIIT ning turniiritabeli seisu saab kaeda SIIN.

 

Head hooaja jätku kõigile meeskondadele ning edu palliplatsil!

 

Vahekokkuvõtte tegi

Maria Kristiina Prass

Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
BSBC
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid
Sünnipäevad
Täna, 24. jaanuar
Veiko Innos (58)
Helari Kitsnik (34)
Gerly Kostla (42)
Triinu Toomla (42)
Homme, 25. jaanuar
Arthur Herman Entsik (22)
Kristjan Evart (32)
Kristjan Jääts (41)
Raimond Kesa (47)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ASG 2022 kandideerimine