ONLINE mängud
Audentese SK/Tallinna Ülikool
AVIS UTILITAS RAPLA
BC Kalev/Cramo
BC Torm
BC Viljandi vald/Eesti Maavara
Eesti Maaülikool/Skarcon
G4S Noorteliiga
Kadrina Karud
Keila Korvpallikool
KK Viimsi II
KK Viimsi/Sportland
Kose
Pärnu Sadam
Rae Koss/Hansaviimistlus
Rakvere Tarvas
Reinar Halliku Korvpallikool
SK Nord Aid/Cramo
Tallinna Kalev
TalTech/OPTIBET
Tamsalu Los Toros/TalTech
Tartu Kalev/Estiko
Tartu Ülikool Maks & Moorits
Tartu Ülikool/Eviko
TSA Kalev
Sten Sokk, TalTech/OPTIBET. Foto: Siim Semiskar

Jõuallika leidnud TalTech/OPTIBET tüüris Eesti karikavõistlustel kolmandaks

19.12.2021

Tartu Ülikooli spordihoones peetud kaasakiskuvas kolmanda-neljanda koha heitluses alistas TalTech/OPTIBET KK Viimsi/Sportlandi meeskonna.

KK Viimsi/Sportland pidi taas jätma käevigastust raviva Rain Veidemani vahetusmeeste pingile. Ent sellevõrra teovõimsalt haarasid härjal sarvist Harjumaa meeskonna tsenter Ronalds Zakis ja ääremängija Taavi Jurkatamm, kelle ülesanne oli valitseda korvialust ruumi.

 

Zakise resultatiivne tegutsemine viis viimsilased juhtima 14:11. Pärast tehnikaülikooli meeskonna spurti sündis  tema viskest ka viik 16:16. Lätlase kontos oli juba 11 punkti.

 

Veerandaja lõpuminutid möödusid põnevalt ja tasavägiselt, viigiseisus 24:24 mindi aru pidama.

 

Teise veerandaja alguses keerutas taas Zakis korvi alt palli rõngasse. Kolmepunktiviskejoone taha kaitsjata jäänud Toomas Raadik kasutas oma skoorimisvõimaluse.

 

Sten Soku söödueksimuse karistas KK Viimsi/Sportlandi noormängija Jorgen Rikberg kiirpealetungikorviga. Lauavõitluses jäi Toomas Raadik Zakise selja taha ja segas lätlast isiklikku viga tehes.

 

Taavi Jurkatamm võttis üks-üks ette Oliver Metsalu ja tabas väljateenitud vabavisked. Vastasseis muutus kinnisemaks ja viskepaikade leidmine raskemaks.

 

Pealinlased jäid kahel rünnakul järjest hätta. Kiirpealetungi realiseeris Devin Harris. Kolmesekundialasse murdnud Rait-Riivo Laane andis selja tagant söödu Taavi Jurkatammele, kes surus palli ülalt rõngasse, 33:27.

 

Kaitses peremehetsenud Taavi Jurkatamm blokeeris Gregor Ilvese lähiviske ja kiirrünnaku lõpetas Zakis. TalTech/OPTIBET-i peatreener Alar Varrak kutsus hoolealused nõu pidama.

 

KK Viimsi/Sportlandi kaitsehaare sulges vastaste sööduliinid. Raadik takistas ebasportliku võttega Zakist, kes tabas kahest vabaviskest ühe. Taavi Jurkatamm põrgatas vabalt kolmesekundialas, teenis vabavisete õiguse ja tabas neist ühe.

 

Tagaajajate võitlusvaimu üleval hoidnud Sten Sokk teenis õiguse kolmele vabaviskele ja sopsas need kõik, 37:30.

 

Viimsilaste rünnak nurjus, vastastel samuti, kuid Metsalu haaras ründelauapalli ja Mikk Jurkatamm saatis kõrgele kerkides palli kaarega rõngasse, 37:32.

 

Siis piiras noorem Jurkatamm vanemat Jurkatamme. Ette ruttavalt – vennad etendasid olulist rolli kogu mängu vältel ja isa Veiko Jurkatamm elas mõlemale kaasa. Ta ütles, et hoidis pöialt KK Viimsi/Sportlandile.

 

Vabaviskeõiguse teeninud Laane tabas kahest ühe. Indrek Kajupank sopsas korvi alt, Harris ja Mikk Jurkatamm kaare tagant.

 

Laane viskas mööda, kuid Sten Soku söödule sai käe vahele Rikberg. Kiirpealetugi vormistas palli ülalt korvi surunud Taavi Jurkatamm, 45:37.

 

Erik Keeduse kolmepunktivise hoidis tehnikaülikooli võrdses heitluses. Aga Zakisega ei suutnud rivaalid muud peale hakata kui takistada vea hinnaga. Tsentri vabavisetest sündis 47:40. Hoogu läinud Keedus sopsas nurgast taas kaugviske.

 

Võitluslik mäng tõi poolajapausile minnes tabloole 47:43.

 

 

TALTECH/OPTIBETI MOTIVATSIOONITASE TÕUSIS

 

 

Kolmandal veerandajal püsis korvil üsna kaua kate peal. KK Viimsi/Sportland valitses jätkuvalt korvi all. Taavi Jurkatamm surus palli rõngasse ja tabas ka vabaviske, lähedalt sopsas Zakis, 53:43.

 

Kaotusseisus 49:60 spurtisid Varraku hoolealused 9:0. Saamuel Rõigase ebasportlikku viga karistas vabavisked tabanud Kajupank. Järjest tegid skoori Ran Andre Pehka, Kajupank kaare tagant ja Gregor Ilves korvi alt.

 

Lagunemisest, mis leidis aset laupäevases poolfinaalis Tartu Ülikool Maks & Mooritsale alla jäädes, oli tehnikaülikooli meeskond õppinud. Viimast perioodi alustati viimsilaste eduseisus 62:58.

 

Taavi Jurkatamm viskas korvi alt mööda. Kiirrünnakut lõpetanud Pehka teenis Harrise määrusterikkumise tõttu vabavisked ja realiseeris mõlemad.

 

Kuumaks aetud Harris tabas samuti vabavisked. Pehka püüdis läbi murda, ent astus põrgatades paar sammu tagasi ja kahandas keskpositsiooniviskega allajäämise kahele punktile.

 

Zakise poolhaak läks luhta, Kajupank viigistas 64:64. Nulli peal vabaks jäänud Laane tabas kaugviske. Sten Sokk viskas mööda, Pehka sai vastaselt palli kätte ja Keedus kahandas lähiviskega mahajäämuse punkti kaugusele.

 

Soolorünnaku lõpetasid Harris ja Sten Sokk. Pealtvaatajad nautisid võitlust ja emotsioone. Keeduse kaugvise viigistas 71:71. Kaare tagant sopsasid ka Sten Sokk ja Harris.

 

Viimsi meeskonna pallikaotus mõjus valusalt, korvi all kaitseta jäänud Keedus tegi eduseisuks 78:76. Sten Sokk seisis keset väljakut, oodati tema söötu, ent priiust kasutanud mängujuht saatis palli korvi. Pallikaotusele järgnes Mikk Jurkatamme tabamus kaare tagant.

 

Veidi üle pooleteise minuti väldanud spurt 10:0 viis TalTech/OPTIBET-i juhtima 84:76. Koosseisu otsingud, millega Varrak ja Ko on pidevalt tegelenud, tõid kasu – Mikk Jurkatamme energia, Sten Soku tarkus ja Keeduse viskekindlus panid võidule aluse.

 

Mikk Jurkatamme vabavisked seadsid tabloole lõpptulemuse 89:82.

 

Kolmanda koha teenisid Erik Keedus, Mikk Jurkatamm, Sten Sokk, Tanel Sokk, Oliver Metsalu, Toomas Raadik, Gregor Ilves, Ran Andre Pehka, Indrek Kajupank, Joosep Heinla ja Jaan Erik Lepp, võistkonda kuulub ka Karl Andres Matute Perner, peatreener on Alar Varrak, treener Kris Killing, üldkehalise ettevalmistuse treener Mirjam Lehismets, füsioterapeut Henriette Porila, spordidirektor Gregor Arbet, mänedžer Raido Ringmets, turundusjuht Marko Riis ja Tallinna Tehnikaülikooli spordiklubi juht Rait Käbin.

 

Neljanda koha said Rain Veideman, Rait-Riivo Laane, Devin Harris, Taavi Jurkatamm, Ronalds Zakis, Jorgen Rikberg, Kent-Kaarel Vene, Saamuel Rõigas, Kevin Sünd, Mihkel Allorg, Kristjan Kokk ja Robert Lilleõis, peatreener on Valdo Lips, treener Kristjan Evart, üldkehalise ettevalmistuse treener Asko Meiner, füsioterapeut Mari-Ann Peiker, mänedžer Raiko Matsalu, turundusjuht Kaspar Kalle, klubi tegevjuht Tanel Einaste ja klubi president Anti Kalle.

 

 

MÕLEMA MEESKONNA PEATREENERID OLID HOOLEALUSTEGA RAHUL

 

 

TalTech/OPTIBET-i peatreener Alar Varrak alustas intervjuud vabanduse palumisega korvpallisõprade ees: “Olin närvis, aga miski ei õigusta terve saali kuuldes nii emotsionaalsete sõnade kasutamist. Vabandan kõigi ees!”

 

Varraku sõnul kulutas laupäevane poolfinaal rohkesti jõudu, meeskond oli häälestunud võitluseks finaalikoha pärast: “Kohe alguses oli näha, et motivatsioonitase pole sama nagu päev varem. Hindan kümne palli skaalas eilset motivatsioonitaset maksimaalsena, tänase kohtumise alguses oli see aga kaheksa. Nii eile kui ka täna sai räägitud, et pronksmedal on meie meeskonnale väga tähtis. Tulid õnnestumised, tekkis tuumik ja mängu käigus olukord paranes – motiveeritus oli täielik. Võtan hoolealuste viimase veerandaja pingutamise ees mütsi maha.”

 

Võitjate kasuks panustasid Mikk Jurkatamm 20 punkti ja 6 lauapalli, Sten Sokk 14 punkti ja 8 resultatiivset söötu, Keedus 13 punkti ja 8 lauapalli.

 

Zakis ja Taavi Jurkatamm tõid esimesel poolajal kahe peale 30 punkti. Kohtumise lõpuks kogusid nad vastavalt 25 ja 19 punkti ning mõlemad hankisid 11 lauapalli.

 

“Oleme suurte kollidega hädas. Peame kavaldama ja nuputama, et Zakise ja (Adomas) Drungilase suguste mängijatega hakkama saada. Seda hinnalisem oli tänane võit,” nentis Varrak.

 

KK Viimsi/Sportlandi peatreener Valdo Lips jäi samuti hoolealuste võitlusliku etteastega rahule. Ta möönis, et kaks pingelist kohtumist arendasid ja õpetasid kogu meeskonda.

 

Lipsu sõnul tunti Veidemanist eriti puudust olukorras, kus korvi all tulemuslikult tegutseti: “Zakis ja Taavi olid väga tublid, võib-olla tegid nad oma parima mängu. Ikkagi olen õnnelik, et suutsime võrdselt heidelda.”

 

 

3.-4. KOHA mängu fotogaleriid saab vaadata SIIT.

Galerii
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Balti Matš
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid
Sünnipäevad
Täna, 14. august
Birgit Piibur (28)
Henri Polakene (33)
Richard Pärss (20)
Illimar Sibul (51)
Jaan Sööt (70)
Mart Vigla (46)
Liina Vähi (28)
Homme, 15. august
Katrin Aava (59)
Kristofer Kajari (19)
Margus Parve (57)
Toomas Raadik (32)
Margus Teelahk (52)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Ilmar Kullam 100 turniir