TSA Kalev
Oliver Metsalu, TalTech. Foto: Facebook Tallinna Kalev/TLÜ

Superkarika veerandfinaali jõudnud TalTech ootab korvpallurite tervenemist

25.09.2021

Võiduga kodusaalis Kadrina Karude üle jõudis TalTech kolmanda meeskonnana Superkarika veerandfinaali.

Teisipäevase avamängu 24 punktiga kaotanud Kadrina Karude püüdlused Paf Eesti – Läti korvpalliliiga esindusele vastupanu osutada kajastusid esimesel poolajal pikka aega ka tablool, alles vaheajale mineku eel suurenes TalTechi edu üheksale punktile 52:43. Pärast nõupidamist ja puhkamist nägi väljakuperemeeste kaitse märksa parem välja ning nende parem ettevalmistus pääses maksvusele. 111:70 peegeldas jõudude vahekorda.

Võitjaid vedas mõlemal väljakupoolel agaralt tegutsenud Oliver Metsalu, kes kogus kolmikduubli 21 punkti, 11 lauapalli ja 10 korvisöötu.

Metsalu sõnul tegi meeskond poolajal mõned korrektiivid ja teise poolajaga võis rahule jääda. Küsimusele enda valmisoleku kohta vastas 195 cm pikkune korvpallur: "Mängin suurt äärt ehk number nelja ja pean tegutsema endast pikemate vastu. Pean tegema väljakul musta tööd. Vahet pole, mis mänguga on tegu, igaks kohtumiseks tuleb olla valmis. Suvel panin rõhku kehalisele ettevalmistusele, loodan, et on ka kasu."

TalTechi koosseis on mitme vigastatu tõttu hõredavõitu. Traumast taastuvad Sten Sokk, Mikk Jurkatamm ja Ran Andre Pehka. Teisipäevases kohtumises Kadrinas vigastas põlve Erik Keedus, kelle taastusravi alles algab. Koosseisu tabas veel üks tagasilöök täna.  Korvialuses heitluses Karudega sai kannatada 205 cm pikkune Karl Andres Matete Perner, obadus tuli vastu pead. Poolajal viidi 20-aastane keskmängija haiglasse arstide üle vaadata.

USA tagamängija Bunyon Devell Tyson panustas TalTechi kontosse 28 punkti.

TalTechi peatreeneri Alar Varraku sõnul lepiti ameeriklasega kokku, et teda kasutatakse septembri lõpuni, siis selgub, mis saab edasi: "Ta oli USA võistkonnaga siin turniiril, kui meil tekkis vigastuste tõttu tagamängijate puudus. Küsisime, kas ta on nõus meid aitama, ühtlasi saab ennast näidata. Järgmisel nädalal peame arutama Tysoni ja tema agendiga, mis edasi saab. On 50-protsendiline tõenäosus, et oktoobris teda meil enam pole."

Kadrina Karude resultatiivsemad olid USA korvpallurid, katseaega läbiv Jordan Chandler Barber (185 cm) 20 ja Kelly Allen Hinds (200 cm) 19 punktiga.

TalTechi veerandfinaali vastane selgub homme paaris Rakvere Tarvas – Tartu Kalev/Estiko. Mäng algab Rakvere spordihallis kell 19.00. Avakohtumise võitis Lääne-Virumaa meeskond 87:74.

Homme selgub veerandfinalist ka paaris Tallinna Kalev – Maaülikool/Skarcon, pealinlastel on avamängu võidu järel 18-punktine edu. Mäng algab kell 17.00 Sõle spordihoones.