Georg Allemann. Foto: Facebool Tallinna Kalev/TLÜ

Paf korvpalli meistriliiga klubid Superkarikal võidukad

23.09.2021
Superkarikasarja kaheksandikfinaale alustasid võõrsil võiduga Pärnu Sadam, AVIS UTILITAS Rapla ja Tallinna Kalev.
Pärnu Sadam juhtis võõrsil esiliigameeskonna Tartu Ülikool/Eviko vastu juba poolajaks ülekaalukalt 60:23, kohtumise lõpuks 106:65. Pärnakate 44 kahepunktiviskest tabas koguni 31 (tabavusprotsent 70,5)! Nad andsid 32 resultatiivset söötu. Võõrustajad tegid 23 pallikaotust.

Võitjatel tabas Robert Valge seitsmest viskest kuus (kolmepunktivisked 4-st 3) ja kogus 15 punkti, sama palju lisas Sverre Aav. Siim-Markus Post panustas 14 punkti ja 9 resultatiivset söötu. 14 punkti tõi ka Nigeeria koondisse kuulunud Tarekeyi Edogi (203 cm).

13 punkti ja 5 lauapalli kogunud Mihkel Kirves rääkis Paf Eesti - Läti korvpalliliiga pressikonverentsil, et meeleolu meeskonnas on hea, samm-sammult püütakse koostööd parandada: "Kontrollmängudes on läinud üle kivide ja kändude, Leedus tuli koostöö paremini välja. Meil on vaja saada meeskondlik mäng ladusamalt jooksma, päris täpselt ei mõista veel üksteist. Aga saame paremaks!"

Kaotajatele tõi Erki Urvik 15 punkti ja 9 lauapalli. Pärnu Sadam võõrustab korduskohtumist pärast järgmisel nädalal aset leidvat Euro Cupi turniiri.

REINAR HALLIK VEDAS OMA KORVPALLIKOOLI

Reinar Halliku Korvpallikool startis kodusaalis Iisakus hoogsalt ja juhtis avaveerandil 34:32. Poolajaks rühkis AVIS UTILITAS Rapla ette 66:55. Kolmandal veerandil suurenes väljakuperemeeste kaotus vaid nelja punkti võrra, viimasel veerandil nende jaks lõppes. Rapla võitis 113:84.

Võitjate 42 kahepunktiviskest tabas 28 (tabavusprotset 66,7). Rünnakuid lõpetasid peamiselt kolm meest. 18-aastane 202 cm pikkune lätlane Ricards Daniels Vanags viskas 32 (tabas kõik 12 kahepunktiviset), Saimon Sutt ja Sven Kaldre 24 punkti. Mitme põhikoosseisu liikme vigastuse tõttu andis peatreener Lluis Riera rohkesti mänguaega klubi järelkasvule. Algviisikus väljakule tulnud 17-aastane Kaarel Välb panustas 13 ja 19-aastane Markus Ruubel 9 punkti. Vahetusmeestest said üle 20 minuti mängida ka eakaaslased, 7 lauapalli hankinud Kardo Kilk ja Erik Pärnapuu. Lauavõitluses jäädi peale 40:24.

Kaotajatel viskas ameeriklasest mängujuht Teven Jones 30 punkti. Reinar Hallik panustas 23 punkti, 9 resultatiivset söötu ja 4 lauapalli. Korduskohtumine on 28. septembril Raplas Sadolini spordihoones.

Tallinna Kalev alistas võõrsil Eesti Maaülikool/Skarconi 94:76. Avaveerandil juhtis esiliigameeskond 19:18, poolajaks juba meistriliiga esindus 45:42. Võitjatel viskasid ameeriklane Quincy Taylor 21 ja 20-aastane Georg Allemann 18, kaotajatel Jan Samuel Vogelainen 19 punkti. Lauavõitluses oli 41:37 parem Eesti Maaülikool.

Kalevlased mängisid kaheksakesi. Tööülesannete tõttu koju jäänud peatreeneri Kalle Klandorfi sõnul said kolm meeskonnaliiget kolmapäevases treeningus kerge jalavigastuse, samuti puudus pärast vaktsiinisüsti tõusnud palaviku tõttu Joonas Järvelainen. Meeskonda juhtis abitreener Brett Nõmm. Korduskohtumine on pühapäeval, 26. septembril Sõle spordikeskuses.