Tartu Kalev/Estiko
Tartu Ülikool Maks & Moorits
Tartu Ülikool/Eviko
TSA Kalev

Täna Inspiras ja Delfi TV-s: Paf Superkarika finaalis kohtuvad BC Kalev/Cramo ja Rakvere Tarvas

20.12.2020

Üle nelja aasta selgitatakse tänavu taas karikavõitja meeste korvpallis. Paf Superkarika nime all toimuva võistluse finaalis kohtuvad täna kell 18 BC Kalev/Cramo ja Rakvere Tarvas.

Kalev/Cramo meeskond alistas poolfinaalis Tallinna Kalev/TLÜ 88:71. Kuigi teisel poolajal oli kohtumine väga tasavägine, suutis Cramo esimese kahe veerandiga sisse mängitud vahet hoida ja võitjas kahtlusi ei tekkinud. Kõige resultatiivsemaks kerkis Kregor Hermet, kelle arvele kogunes 17 punkti. Rauno Nurger lisas 15 silma ja 4 lauapalli, Janari Jõesaare kontosse kanti 13 punkti ja 6 lauapalli.

Kodusaalis palliv Rakvere Tarvas võttis poolfinaalis mõneti üllatusliku 83:78 võidu Pärnu Sadama vastu. Kogu kohtumise vältel suudeti näidata hingestatumat ja sujuvamat mängu, ent sel hooajal heas hoos olev sadamalinna meeskond ei andnud Tarvale midagi kergelt - veel minut enne lõpuvilet oli vahe minimaalne. Tarvas kasutas otsustavatel hetkedel oma võimalused aga paremini ära ja võttis teenitult finaalikoha. Ameeriklasest tagamängija Devin Lee Harris tõi Rakvere parimana 17 punkti, 5 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Riley Hayes lisas 15 punkti ja 5 lauapalli, otsustavatel hetkedel vastutuse enda õlule võtnud Kristaps Gluditis kogus 13 silma, Sten Saaremäeli arvele jäi 12 ja Renato Lindmetsa kontosse kanti 10 punkti.

Pronksilahingus lähevad seega vastamisi Kalev/TLÜ ja Pärnu Sadam, pall visatakse õhku kell 15:30. Mõlemat kohtumist näeb otseülekandes Inspira telekanali ja Delfi TV vahendusel. Mängu kommenteerivad Siim Raudla ja Kristo Saage.