Tartu Kalev/Estiko
Tartu Ülikool Maks & Moorits
Tartu Ülikool/Eviko
TSA Kalev
Rakvere Tarvas pani Pärnu vastu paremuse maksma ning jõudis karikavõistluste finaali. Foto: Siim Semiskar.

Paf Superkarikas | Rakvere Tarvas alistas põnevuskohtumises Pärnu Sadama ja pääses finaali

19.12.2020

Paf Superkarika teises poolfinaalis võttis kodusaalis mänginud Rakvere Tarvas 83:78 võidu Pärnu Sadama üle ning kindlustas koha pühapäevases finaalis.

Pärnu haaras kiirelt 5:0 eduseisu, kuid kodumeeskond sai samuti rünnakul enesekindluse kätte ja asus omakorda ette 12:11. Esimesele hingetõmbepausile mindi pärnakate minimaalses eduseisus, 18:17. Võitluslikult kulges mäng ka teisel perioodil, aga veerandi lõpuminutitel leidis parema rütmi Rakvere, kes asus poolajaks ette 33:29.

Tarvas naases riietusruumist väga enesekindlalt ja suurendas vahe kiirelt üheksale punktile (40:31). Pärnu tuli korraks tagasi nelja silma kaugusele, kuid Rakvere vastas kiirelt viie punktiga ja hoidis vahe üheksa peal. Halleri tabav kolmene viis Tarva neli minutit enne kolmanda veerandaja lõppu esmakordselt ette kümnega (52:42). Robert Valge vedamisel vähendas Pärnu vahe tagasi kahele (52:50) ent Tarvas suutis tänu viimasel minutil teenitud vabavisetele enne otsustavat veerandaega haarata kuuepunktilise edu (56:50).

Lätlase Kristaps Gluditise vedamisel õnnestus pärast pausi paremini Rakvere ja meeskonna kapteni Renato Lindmetsa tabava kaugviske järel oli seis 70:60 Tarvale. Normaalaja lõpuni jäi veel pisut üle viie minuti. Pärnu vastas aga 7:0 vahespurdiga ning põnevus oli kohtumises tagasi. Edon Maxhuni korvi järel oli pärnakate kaotusseis minimaalne 69:70. 25 sekundit jäi kellale kui Tarvas oli kahega peal (78:76) ja Gluditisele tehti viga. Lätlane tabas joonelt mõlemad visked ja viis valgesärgid neljaga ette. Pärnu ei suutnud aga allesjäänud sekunditega mängu enda kasuks pöörata.

Võitjate poolelt tõi ameeriklasest tagamängija Devin Lee Harris 17 punkti, 5 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Riley Hayes lisas 15 punkti ja 5 lauapalli, otsustavatel hetkedel vastutuse enda õlule võtnud Kristaps Gluditis kogus 13 silma, Sten Saaremäeli arvele jäi 12 ja Renato Lindmetsa kontosse kanti 10 punkti. Pärnu poolelt tõid võrdselt 16 punkti Edon Maxhuni ja Lauris Blaus. Viimase arvele kogunes ka 11 lauapalli. Robert Valge panustas 14 ja Linards Jaunzemsi nimele jäi 11 punkti ja 12 lauapalli.

Homses finaalis tuleb Tarval vastamisi minna BC Kalev/Cramoga, kes võttis poolfinaalis Tallinna Kalev/TLÜ vastu kindla 88:71 võidu. Pall pannakse mängu kell 18:00. Pronksikohtumises algusega kell 15:30 kohtuvad Pärnu Sadam ja Tallinna Kalev/TLÜ. Mõlemat kohtumist näeb otseülekandes Inspira telekanali ja Delfi TV vahendusel.