TSA Kalev
Tartu Kalev/Estiko. Foto: Diana Jesin.

Võimsa tagasituleku teinud Tartu Kalev/Estiko võitis Saku I liiga pronksi

29.05.2021

Saku I liiga kolmanda koha mängus 15-punktilisest kaotusseisust tagasi tulnud Tartu Kalev/Estiko alistas KA Tallinna Kalev/TSK 82:79.

KA Tallinna Kalev/TSK läks kiirelt ette 9:3 ja Tartu Kalev/Estiko peatreener Raido Rebane võttis aja maha. Tartlased sai korraks kolme punkti kaugusele, kuid selgelt energilisemalt mänginud pealinna võistkond haaras esimeseks hingetõmbepausiks  26:15 eduseisu.

Joosep Russaku ja Ken Karja kolmeste toel tuli Estiko mängu tagasi, vähendas vahe kahe minutiga kolmele punktile (25:28). Tallinna Kalev sai oma rütmi peagi tagasi, sundis aktiivse kaitsega tartlasi eksima ning asus poolajaks ette 51:37. Estikole kogunes esimese kahe veerandiga koguni 10 pallikaotust.

Kui kolmanda mänguperioodi esimeses pooles kuulus initsiatiiv endiselt Aivo Erkmaa hoolealustele, siis Tartu Kalev/Estiko suutis vahepeal 15-punktiliseks kärisenud vahe otsustava veerandaja eel vähendada neljale punktile (61:65).

KA Tallinna Kalev haaras kaheminutilise mängu järel 72:64 eduseisu. Normaalaja lõpuni jäi viis minutit kui Silver Leppiku kolmene vähendas Estiko kaotusseisu minimaalseks, 71:72. Ken Karja läbimurre ja Kristen Meisteri kiirrünnak viis Estiko ette kolmega (75:73). Russaku kolmene viis seejärel Estiko ette 78:72, kuid Romet Käämeri viis järjestikust punkti tõi pealinna meeskonna punkti kaugusele tagasi (77:78). Teisel pool suutis rünnakuaja viimasel sekundil korvi tuua Ken Karja, kellele omakorda vastas tabamusega Siim Laur (79:80). Estiko ei suutnud rünnakut realiseerida, teisel pool eksis kaugviskel Luts. 29 sekundit jäi kellale, kui Marek Doronini kahene viis tartlased ette 82:79. KA Tallinna Kalev ei suutnud rünnakut resultatiivselt lõpetada ja lauast võttis oma 17 lauapalli Doronin. Tartlaste rünnak aga luhtus ning pealinna meeskonnal jäi rünnakuks 13 sekundit. Normaalsele viskele ei jõudnud nemadki ja võit kuulus Tartule.

Võitjate poolelt kogus Joosep Russak üleplatsimehena 25 punkti, 9 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu. Vanameister Marek Doronin tegi 19 punkti ja 17 lauapalliga võimsa kaksikduubli, Ken Karja arvele jäi 15 punkti, Silver Leppik lisas 10 silma.

Erik Luts ja Romet Käämer tõid KA Tallinna Kalevile võrdselt 12 punkti, Siim Laur ja Daniel Beilinson lisasid kumbki 11 silma.

Saku I liiga finaalmängus kohtuvad kell 18:00 Kadrina Karud ja KK Viimsi/Noto. Kohtumist näeb otseülekandes sport.television.ee lehelt.