TSA Kalev
Andreas Märtson. Foto: Siim Solman.

Täna otsepildis: Saku I liigas peetakse medalimängud

29.05.2021

Saku I liiga hooaeg saab lõpu täna Paide E-Piim Spordihallis, kus mängitakse ära medalimängud. Pronksilahingus lähevad vastamisi Tartu Kalev/Estiko ja KA Tallinna Kalev/TSK, võidukarika peale hakkavad mängima KK Viimsi/Noto ja Kadrina Karud.

Estiko pidi poolfinaalis tunnistama Viimsi nappi, 73:70 paremust. Kolmandal veerandajal sai vigastada ka nende korvialune jõud Timo Eichfuss, kelle osalemine pronksimängus on ebatõenäoline. Kõvad minutid sai ka Marek Doronin, kes oli kohtumise lõpus hädas jalakrampidega. KA Tallinna Kalev/TSK vandus poolfinaalis alla Kadrina Karude meeskonnale 78:83

Põhiturniiril kohtuti omavahel ühel korral, toona jäi 79:65 peale Estiko. Pronksimängus pannakse pall mängu kell 15:00 ja seda näeb otseülekandes sport.television.ee lehelt

Finaalivastased KK Viimsi/Noto ja Kadrina Karud pole koroonaviiruse kiuste tänavu omavahel kohtunud, seega tõotab tulla ootamatu ja põnev mäng. Põhiturniiril teenis Kadrina 12 võitu ja ühe kaotuse, Viimsi seevastu kümme võitu ja kaks kaotust.

Karude ameeriklasest tagamängija Austin Dwight Wrighten on tänavu tõusnud Saku I liiga suurimaks skooritegijaks - keskmiselt on ta seni kogunud 26,4 punkti mängu kohta. Lisaks haarab ta lauast keskmiselt 11 palli ning jagab kaaslastele viis söötu mängus. Rimantas Daunyse arvele on keskmiselt kogunenud 21 silma mängus.

Viimsi veduriteks on käesoleval hooajal olnud Kristjan Evart 20 punkti ja 7 lauapalliga mängu kohta ning Mihkel Allorg, kelle keskmised statistilised näitajad on 16,7 silma ja 8,5 lauapalli.

Finaalis pannakse pall mängu kell 18:00, kohtumist näeb otseülekandes sport.television.ee lehelt! Medalimänge kommenteerivad kohapealt Kristo Saage ja Janno Viilup.