TSA Kalev
Kristjan Evart (palliga). Foto: KK Viimsi/Estover Facebook.

Saku I liigas võidutsesid favoriidid

08.03.2021

Saku I liigas teenisid möödunud nädala lõpus võidulisa Kadrina Karud (12-1), Rae Koss/Hansaviimistlus (9-4) ja KK Viimsi/Noto (10-2).

Rae Koss/Hansaviimistlus – G4S Noorteliiga 102:63 (26:21, 21:23, 26:9, 29:10)

Audentese noormehed suutsid Rae Kossuga esimesel poolajal tublisti sammu pidada ja jäid vastasest maha vaid kolme punktiga (44:47), kuid teine poolaeg kaotati koguni 19:55 ja kogu mäng seisuga 63:102. Rae Koss tabas paremini (50% – 39%), valitses lauda (44:35), andis rohkem tulemuslikke sööte (28:15), tegi rohkem vaheltlõikeid (22:7) ja kaotas vähem palli (9:29).

Turniiritabeli neljanda Rae Koss/Hansaviimistluse parimana tõi Margus Klementsov 20 punkti, 9 lauapalli, 5 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget. Karl-Kristjan Vaabi kontole kanti 20 punkti kõrval ka 4 lauapalli ja 4 vaheltlõiget ning Vitali Komar lisas 13 silma.

Kümnendal kohal jätkava G4S Noorteliiga (2-9) kasuks viskasid Kristjan Kokk ja Kristofer Kajari vastavalt 19 ja 17 punkti. Gregor Alliku arvele jäi 9 punkti ja 6 lauapalli kõrval ka koguni 11 pallikaotust.

KK Viimsi/Noto – Tartu Ülikool II 89:67 (23:20, 24:19, 23:15, 19:13)

Statistiliselt üpris võrdses heitluses sai määravaks kodumeeskonna parem visketabavus (47% – 37%) ja nobedamad näpud (vaheltlõiked 12:5) ning küllaltki tasavägise avapoolaja (47:39) järel võttis Viimsi seisuga 89:67 hooaja kümnenda võidu.

Esiliiga kaheksanda Tartu Ülikool II (4-9) resultatiivseim oli hiljuti veebruarikuu MVP-ks valitud Aleksander Tassa 20 punktiga. Markus Kikkatalo lisas 17 punkti ja 5 lauapalli ning Kaspar Sepp tegi 13 punkti ja 12 lauapalliga kaksikduubli.

Kolmandal kohal jätkava KK Viimsi/Noto (10-2) vedasid võidule peaasjalikult kolm meest: Kristjan Evart (20 p, 8 lp, 4 vl), Jorgen Rikberg (21 p ja 6 lp) ja Andreas Märtson (15 p ja 9 lp). Jalmar Joosep Saar toetas 10 silma ja 5 lauapalliga.

Kadrina Karud - KA Tallinna Kalev/TSK 78:66 (14:19, 25:18, 16:15, 23:14)

Tabeliliider Kadrina näitas kahepunktivisetel oluliselt paremat visketabavust (70,7% - 38%) ning pööras mängu lõplikult enda kasuks viimasel veerandajal, mis võideti üheksa puntiga.

Ameerilkane Austin Dwight Wrighten tõi Karude parimana 27 punkti ja 6 lauapalli, Rimantas Daunys lisas 12, Jeremy Mclaughlin 11 ja Gintaras Dalke 10 silma.

Viiendal positsioonil paikneva Tallinna Kalevi (8-6) poolelt kogusid Kazuhiko Yokoyama 15, Erik Luts 10 ning Jaagup Toome ja Siim Laur võrdselt 9 punkti.