Tartu Ülikool/Kuremaa SK
Gintaras Dalke

Tartu Kalev/Estiko murdis G4S Noorteliiga II ja liikus Saku I liiga finaali!

21.04.2017

Saku I liiga teises poolfinaalis alistas Tartu Kalev/Estiko G4S Noorteliiga II meeskonna 70:54 (35:24).

Sarnaselt esimesele poolfinaalmängule, algas ka G4S-i ja Estiko vaheline kohtumine väga tasavägiselt. Kaitses kõvasti pressinud Noorteliiga mängijad asusid 6:0 spurdiga peale esimest veerandit kohtumist 20:18 juhtima.

Tugeva kaitsemänguga G4S noori eksima sundinud Tartu Kalev/Estiko haaras teisel veerandil initsiatiivi. Gintaras Dalke 15 punkti toel läksid tartlased poolajaks 11 punktiga ette, 35:24.

Kolmanda veerandi alguses läksid Estiko mehed küll 14 punktiga juhtima, kuid G4S Noorteliiga tegi kõvasti tööd ning tuli mängu tagasi. Viimasele neljandikule mindi vastu siiski tartlaste kahekohalises eduseisus, 52:42.

Otsustaval viimasel veerandil suutis Tartu Kalev/Estiko vahet turvalisena hoida. Lauavõitluses domineerinud (50-31) tartlased võtsid lõpuks 70:54 võidu.

Võitjate resultatiivsemana tõi Gintaras Dalke (pildil) 17 punkti. Timo Oja toetas meeskonda 12 silmaga, Artur Liiv lisas kaksikduubli 10pt+12lp. Noorteliiga parim oli Ron-Arnar Pehka 14 punktiga.

Statistika

Homses Saku I liiga finaalis kell 17.30 mängivad  Betoonimeister/Tskk/Nord ja Tartu Kalev/Estiko.

Pronksikohtumine EMÜ SK  ja G4S Noorteliiga II ja vahel algab kell 15.