Tartu Kalev/Estiko
Tartu Ülikool/Kuremaa SK

Betoonimeister/Tskk/Nord alistas Saku I liiga poolfinaalis EMÜ SK

21.04.2017

Saku I liiga poolfinaalis võitis Betoonimeister/Tskk/Nord põnevusmängus EMÜ SK 83:74 (33:43).

Poolfinaalkohtumine algas väga tasavägiselt. Esimese veerandi alguses näitas enesekindlamat mängu EMÜ SK võistkond. Neljandiku teises pooles mäng võrdsustus ja pausile mindi Betoonimeistri 13:16 kaotusseisus.

Teisel veerandil jätkus äärmiselt võitluslik ja huvitav mäng. Punkt-punktis liiguti poolajavileni välja ning pikale vaheajale siirduti Maaülikooli meeste minimaalses eduseisus 33:34. Joosep Russak tõi EMÜ SK resultatiivsemana poolajaks 9 ning Andres Zoober Betoonimeistri poolelt 7 punkti.

Kolmas veerandaeg pakkus sarnaselt eelmisele kahele nauditavat mängu, kus liidrid vahetusid pea igal rünnakul. Enne viimast neljandikku juhtisid Tiit Soku hoolealused 53:52.

Otsustaval veerandi hakul haarasid mängu enda kätte Betoonimeister/Tskk/Nordi tagamängijad Andres Zoober ja Heigo Erm, viies enda meeskonna seitse minutit enne normaalaja lõppu ette 66:56. Sitked EMÜ mehed ei andnud aga alla ning jõudsid kiirelt viigini (68:68). Kaks minutit enne lõpuvilet oli seis 72:72. EMÜ SK ei suutnud rünnakuid realiseerida ja Betoonimeister rebis seejärel nelja punktiga ette (76:72). Peale minutilist mõtteaega tegid Maaülikooli kaks rumalat pallikaotust järjest ja vahe venis seitsme punktini, 81:74. Võib öelda, et sellega oli ka mäng tehtud. Kohtumise võit 83:74 Betoonimeister/Tskk/Nordile.

Võitjate parimana tõi Heigo Erm 16pt+5lp, Andres Zoober lisas 15 ning Margus Klementsov 10pt+7lp+7rs ja Menhart Mardo 10pt+7lp. EMÜ resultatiivsem oli Joosep Russak 19 silmaga.

Statistika

Finaalivastane selgub kell 20 algavas mängus G4S Noorteliiga II ja Tartu Kalev/Estiko vahel.