Prindi

Janis Vahter ja Erik Keedus: suuresti ühe ampluaa mängijad ning stabiilse vormi korral ka koondise kandidaadid.

 

KK Pärnu raudvara Janis Vahter pidas nädalast päevaraamatut Korvpalliliidu palvel 19.-26. novembril. Meeskond võitis sel perioodil KMLis Audentese SG/Noortekoondist 100:62 ning kaotas BBLis võõrsil Baronsile 78:81 ning Pieno zvaigzdesele 62:77.

 

Vahter tõi võidumängus Tallinnas 12p+9lp+3rs, Riias aga jäi nullile (3lp+3rs) ning Pasvalyses sai 34 minutiga kirja 4p+7lp. Sihik pole olnud päris paigas – visked kolmes mängus kokku 28st 6 ehk 21,4 %. Aga ei hullu, normaalse närvikavaga Vahteri jaoks pole see usutavasti suurem probleem.

 

Kolmapäev

Mängupäev. 8.40 äratus, kiirelt üks väike kohupiim ja kohv, asjad kokku ja 9.30 saalis. Kuna on mängupäev, siis teeme natuke soojaks, viskame, vaatame üle vastaste rünnakut ja seda, mida peame kaitses tegema. Kõik kokku kuskil tunnike ja pessu.

 

Peale trenni lähme sööma. Mina, Elegar (loe: Elgar) ja Raap saame ühes pubis süüa. Koju jõuan 12 ajal. Teen veel tunnike und, ärkan, panen asjad kokku ja kell 14 on väljasõit Riiga.

 

Mängime Riia Baronsiga. Saime mängu algul paremini minema, aga ei suuda otsustavalt eest minna. Kogu mäng läheb edasi punkt-punktis ja 20 sekundit enne lõppu on seis viigis, time-out ja Baronsi pall. Valters paneb buzzeri..., väga valus.Täiesti meie mäng, aga ei suutnud eest ära minna ja lõpus on juba õnneasi.

Teeme Riias veel kiire söögi ja hakkame tagasi sõitma. Jõuan koju kesköö paiku.

 

Neljapäev

Vaba päev. Ärkan poole üheteistkümne ajal, teen kohvi ja hakkan Tallinna sõitma, et autol talvekummid alla panna. Kogu selle edasi-tagasi sõitmise peale, lisaks paar tundi Tallinnas, läheb üksjagu aega ja jõuan Pärnu tagasi alles kell 18.

 

Ei viitsi enam midagi teha, vaatan telkut, surfan nats netis ja head ööd.

 

Reede

Äratus 9.00, hommikusöögiks paar võileiba, viskan netis uudistele pilgu peale ja 10.30 trenni. Selgub, et täna peatreenerit ei ole ja trenni viib läbi Mait.

 

Alustuseks 15 min soojendust, venitusi ja edasi läheb peaaegu kogu trenn üks-ühe vastu. Kell 12 paneme käed kokku ja pessu.

 

Lõunat sööme jälle Vikbumis, peale seda väike lõunauinak ja õhtul uuesti trenni.

 

Õhtused trennid algavad 18.30. Tänaõhtuses trenni pole Maitu ka ja Silver orgunnib viskevõistlused. Ühe korvi alla jääme mina Hämarsaluga ja Silver on Sandisega. Pärast 45 min tulistamist saame ühega tappa.

 

Kes tahab läheb edasi jõukasse või viskab ise edasi. Otsustame Elgariga , et teeme üks-üks (hommikul jäi vist väheks). Peale poolt tundi teeme viimase mängu. Kes viimase võidab, võidab kõik.

 

Mäng käib 11ni, mina peal 10:9 ja muidugi Elx tabab tagasihüppelt, kukla tagant, lauapõrkega kolmese... Saan kotti. Peale masendavat kaotust lähen pesema ära.

 

Õhtusöögiks teen kodus kanapastat. Vaatan poole silmaga telekat ja räägin skype’s sõbraga juttu. Kobin magama kesköö paiku.

 

Laupäev

 

Mängupäev, aga täna hommikul viskamist ei ole. Magan kauem ja ajan kargu alla 11 ajal.

Mängime täna Noortekoondisega. Buss mängule väljub kell 14. Ennem seda käime Elxiga veel söömas. Tallinnas mütsiga lööma ei läinud ja võtsime võidu soliidselt ära. Tagasi Pärnus oleme üheksa paiku.

 

Pühapäev

Vaba päev. Ärkan kell 9.30. Lubasin Elgarile, et lähen talle appi kolima. 10.15 olen seal ja kogu jama neljandalt korruselt alla vedamiseks ja uude kohta viimiseks kulub umbkaudu kaks tundi. Raap lubas ka suure suuga appi tulla, aga keda pole on mees ise.

 

Pärast teeme Elxi uues kodus väikse söögi ning otsustame, et lähme spaasse (saame Estonia spaasse tasuta sisse).

 

Õhtul räägin paari sõbraga skype’s jälle juttu, jälgin natuke näosaadet ja normaalsel ajal magama ära.

 

Esmaspäev

8.30 üles, praen paar muna, joon kohvi, tšekkan uudiseid netist, panen asjad kokku ja 10.30 trenni.

 

Teeme tund aega saalis viskamist ja pallikäsitlust. Pärast seda suundume jõusaali, seal kolm harjutust, kerelihased peale ja trenn kell 12 läbi. Peale hommikust trenni nagu ikka sööma.

 

Õhtul on kell 18 videokoosolek (valmistume kolmapäevaseks mänguks). 18.30 oleme juba saalis ja läheb trenn lahti. Kogu trenni teeme erinevaid kaitseharjutusi ja joonejookse, lõpus natuke mängime ja vabakad (päris raske trenn oli).

 

Lähen Raapi ja paari Pärnu võrkpallikutiga Steffanisse sööma. Koju jõudes teen tavaliseks saanud konverentskõne sõpradega (skype). Vaatan TV 3st filmi ära ja magama.

 

Teisipäev

Ärkan ja söön hommikust. Täna hommikul on mõnevõrra intensiivsem trenn, sest sõidame Leetu ja seal õhtul trenni pole. Kell 13 olen kodus, saan veel natuke lebotada, panen asjad kokku ja kell 16 juba läheb buss. Leetu hotelli jõuame 20.30, viime asjad tuppa ja lähme teeme väljas värskes õhus ühe jalutuskäigu.

 

Õnneks on hotellis Viasatsport ja pärast saab jalkat vaadata. Jalka vaadatud (ManCity võidab Bayerni 3-2), hambapesu ja tuli kustu.

 

Kolmapäev

Kell 8.30 ajame Elxiga ennast hommikusöögile ja kell 9 läheb hotelli eest buss trenni. Hommikune trenn ja õhtune mäng on hotellist umbes 30 km, esimese hooga ei leia saali üles ja jääme 15 min hiljaks. Teeme kiire soojenduse, natuke viskeid peale (kõik kokku 45 min) ja hotelli tagasi.

 

Kell 13 lõuna, siis natuke und ja kell 16 sõidame juba mängule.

 

Saame mängu 15ga tappa, kuigi meil olid omad võimalused. Sellise visketabavusega ongi raske sellist võistkonda (Pasvalyst) võita.

 

Pole midagi - kodus võtame nad ära. Peale mängu sööme sama saali kohvikus ja hakkame tagasi Pärnu poole kimama. Kell üks öösel olen kodus ja magama.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Ilmar Kullam 100 turniir